mdma freebase și cristalizare

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Am încercat să obțin mdma în metoda amalgamului Al/Hg din PMK și metilamină și nu sunt sigur ce am greșit - după 6 ore am încercat să extrag baza liberă de mdma cu soluție de NaOH 25% și a trebuit să torn 100 ml din aceasta până când am observat o schimbare în consistență și un strat de lichid galben ( primele 3 fotografii din stânga). După extracția cu soluție de NaOH și izopropanol, am evaporat IPA sub vid și am făcut extracția acidă/bazică cu DCM și am obținut un lichid de culoarea potrivită - maro, dar semăna mai mult cu apă, nu cu ulei (a patra fotografie), dar l-am păstrat oricum și am încercat să-l cristalizez cu HCl, acetonă și xilen și la început părea că voi obține niște cristale - dar în final am obținut doar ceva care arăta ca o pulbere maro (a doua fotografie din dreapta).
Aveți vreo idee unde am greșit?
 

Attachments

  • 7muzKbQnLo.jpg
    7muzKbQnLo.jpg
    68 KB · Views: 208
  • 0mKXV5q6zU.jpg
    0mKXV5q6zU.jpg
    108 KB · Views: 188
  • hNDq1BZtiM.jpg
    hNDq1BZtiM.jpg
    61.1 KB · Views: 165
  • ZEFOCwQnIa.jpg
    ZEFOCwQnIa.jpg
    74.1 KB · Views: 172
  • qeWJTuix0Y.jpg
    qeWJTuix0Y.jpg
    81.4 KB · Views: 182
  • g1PovzIjdJ.jpg
    g1PovzIjdJ.jpg
    77.1 KB · Views: 190

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
În primul rând, înainte de a continua, verificați dacă produsul maro obținut respectă caracteristicile produsului, mirosul, gustul și punctul de topire... dacă este mdma hcl și nu este vreo sare de sodiu sau alte săruri care se pot forma printr-o sinteză eșuată. dizolvați reziduul în metanol clocotitor și lăsați soluția să se răcească, cu siguranță va cristaliza greu, caz în care procedați la o curățare standard și urmați cu o a doua recristalizare și veți obține produsul dorit.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
gust???? Ce gust ar trebui să aibă?
În ceea ce privește mirosul, are acel miros grețos mdma ca berea de rădăcină.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
verificați dacă gustul său este într-adevăr amar și dacă puteți verifica și compara punctul de topire, dacă gustul său este amar și vă amintește de mdma pe care ați consumat-o, cu siguranță aveți mdma hcl murdară, acum curățarea și recristalizarea ar trebui să fie suficiente, iubiți mirosul se pare că miroase ca produsul dorit, prin urmare sinteza sa a funcționat cu siguranță. timpul și practica vă vor oferi rezultate mai bune. un salut.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Da, am făcut ceva care mirosea așa acum 2 zile. Totuși, nu pot suporta mirosul.
Nu știam că este amar, nu mă pot convinge să gust chestia aia lol
 

Chemical Ali

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 27, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Ați mai făcut această sinteză, dar cu nitrometan în loc să folosiți direct metilamină? SWiM îl preferă mult mai mult cu Nitro. Sunt doar curios. Cred că este o chestiune de opinie. S-ar putea să merite să cercetați.

Cu stimă,
Ali
 
Top