Problema ciudată a sărurilor MDMA

subzero

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Am obținut mdp2p din glicidat pmk și am efectuat reducerea prin Al/Hg, încheind cu 15 g de săruri mdma hcl. Spălat cu acetonă de mai multe ori.
Problema a apărut când am dizolvat 10g de săruri pentru recristalizare. Când am dizolvat-o, soluția a devenit verde și apoi verde închis și am pierdut toate sărurile, nu mai existau săruri după aceea, am încercat chiar să evapor toată apa și nu mai existau săruri deloc, apoi am încercat cu alte 5g de produs și am obținut același rezultat, soluție verde închis și produs "distrus".

Cum este posibil să-mi pierd tot produsul? Am testat pe marquis, este mdma, nu am încercat să cunosc efectele, dar a avut un gust foarte amar.
Prea multă căldură poate deteriora sărurile mdma hcl?

Mulțumesc.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
81
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
heta nu deteriorează molecula mdma. dar ai prea mulți adulteranți împreună cu mdma de aceea este verde sau verde-negru. greu de spus exact poate fi 40% adulterant este destul de normal pentru laboratorul de cledestine. toate aceste bolovani uriași maro de "champane" vândute pe piață sunt în jur de 60% puritate într-adevăr. atunci dacă evapori apa cu fierbere pur și simplu îți evapori și mdma frate. păcat.
ce miros are produsul tău? miros de anason?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Puteți descrie în pași ceea ce ați efectuat?
 

subzero

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Am făcut reducerea din nou și am obținut săruri foarte bune și pure de data aceasta, nu știu de ce sărurile au fost "defecte" diferite de lotul anterior
 

subzero

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
De asemenea, din lotul anterior, sărurile au fost pulverulente, iar acum sub formă cristalină, poate că am deteriorat sărurile cu căldură și exces de acid în sol?
 
Top