MDMB-4en-PINACA(5-CL-ADB-A)

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
FNXiWMIylS

FormulaC20H27N3O3
Masa molară357,454 g-mol-1
MDMB-4en-PINACA diferă de 5F-MDMB-PINACA datorită înlocuirii 5-fluoropentilului cu o fracțiune pent-4-enă (4-en)
Acesta acționează ca un agonist puternic al receptorului CB1 cu o valoare EC50 de 2,47 nM.

Am ani de cercetări aprofundate cu privire la canabinoizi și în cadrul cercetărilor mele am descoperit că această substanță chimică este regele (deocamdată).
Este cel mai puternic canabinoid existent.
Cu toate acestea, nu am găsit niciodată căi de sinteză pentru acesta, dacă cineva știe sau poate specula calea, cred că ar fi o informație neprețuită.
Așa că am creat acest subiect pentru oricine este interesat.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Spuneți mai multe despre utilizarea acestui canabinoid. Ce perioadă de expunere și în ce concentrație față de bază a fost utilizat? Care efecte sunt mai caracteristice? Calea de sinteză poate fi calculată.
 
Last edited by a moderator:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Nu am încercat-o niciodată.Nu consum canabinoizi.Dar am lucrat cu ea de câteva ori și de fiecare dată a fost preferată de șobolanii de laborator în detrimentul altora.Ratele au putut fi întinse mult mai mult decât altele.adb-butinaca este pe locul doi după aceasta.Efectele din câte pot spune sunt euforie, disociere, somnolență.Nu pot vorbi despre concentrații pentru că am folosit multe surse și calitatea a variat (nu cred că am avut vreodată chimicale pure). dar se spune că doza activă este în micrograme.Din estimarea mea, este cu 30% mai puternic decât al doilea cel mai puternic (incomparabil cu generația jwh). laboratoarele chinezești au încetat să mai producă toți agoniștii receptorilor Cb1 în urmă cu câteva luni și doar câțiva furnizori din UE îl mai au (nu știu dacă vor continua să îl producă, dar există zvonuri de interdicții).Chinezii au ieșit cu noi canabinoizi agoniști Cb2, dar fiecare dintre ei este inactiv și gunoi. există zvonuri cu privire la cele noi în lucru, dar voi crede când le voi vedea. pentru moment, în experiența mea, MDMB-4en-PINACA este cel mai bun pentru moment (sau cel mai rău, în funcție de cine întrebi), adb-butinaca aproape al doilea și probabil 5f-mdmb-2201 al treilea (destul de rar în zilele noastre).
Așadar, având în vedere interdicțiile recente, o rută sintetică a acestei substanțe chimice ar fi prețioasă.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Sinteza este similară cu a altor canabinoizi din această serie. Grupul alil îl înlocuim cu reactivul cas 1119-51-3 (5-bromo-1-penten) pentru alilarea indazol-3-carboxilatului. Sunt necesare baze puternice - alcooixde metalice (sodiu sau potasiu metal activ în acoholos - metanol, etanol, izopropanol, butanol). Această reacție foarte inflamabil, și mai bine să-l cumpere pe piață. cred că vom calcula costul tuturor reactivilor necesari și cantitatea lor, dacă există o nevoie.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Reactivi:
indazol-3-carboxilat, acid sulfuric conc., metanol (etanol sau alți alcooli, dar metanolul este cel mai bun) sau cumpărați 1H-indazol-3-carboxilat de metil (etil)
5-bromo-1-pentenă, alcooxid de metal activ (NaOMet, t-BuOK etc.), THF, DMF
Amidare: EDC HCl, HOBt, DIPEA și L-tert-leucinamidă.
L-tert-leucinamida are unele dificultăți de sinteză și este greu de obținut, dar este mai bine să o achiziționați din fabrică.
L-valinamida va fi mai disponibilă, dar canabinoidul cu el are o potență mai mică.
 

mekarjaya

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 28, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
A Am cumpărat cas 43120-28-1 din China cum să fac 5cladba vă rog să mă învățați cum să amestec clorhidrat de l-tert-leucinamidă și 5bromo 1pentenă
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Da, va trebui să studiez sinteza altor canabinoizi pentru a începe să mă gândesc la această sinteză, deoarece nu am experiență în sinteza canabinoizilor. experimente la scară mică, apoi GC/MS atunci.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
u puteți obține experiență de sinteză pe substanțe simple precum JWH-018. Pentru acest cannabinoid TOP (5-CL-ADB-A) trebuie să cunoaștem regiunea în care se află, să căutăm reactivi chimici la furnizori și vă vom ajuta să realizați sinteza pas cu pas
 

rclabstore.com

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 28, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Calea de sinteză a jwh este o reacție de hidrogenare, reacția produce hidrogen gazos, care este periculos pentru unele persoane care încălzesc cu o flacără deschisă, iar refluxul de condensare este necesar pentru a o realiza. Sinteza acestui produs este de obicei sintetizată în două moduri pentru a sintetiza produsul, unul necesită hidrură de sodiu, iar celălalt tetrahidrofuran și tert-butoxid de potasiu. Cu toate acestea, sinteza 5cl este relativ simplă.
 

mekarjaya

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 28, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Putem vorbi personal? Nu înțeleg cum să îl prepar. Am încercat odată să fac cas 43120-28-1 amestecându-l cu 5bromo 1penten, dmf și carbonat de potasiu. Rezultatul este că nu există niciun efect, este foarte rău
 

a114488

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 4, 2021
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Deci, dacă există MDMB-4en-PINACA, cum să o sintetizăm?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Regiunea UE.
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
HI, de ce echipament aș avea nevoie și ce etape diferă de sinteza adb-pinaca?Mulțumesc.
 

dirtred

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
distilatorul rotativ este utilizat în 5cladba ,dar auzit poate fi făcut la fel ca adbb. Adbb și 5cladba gătesc 5 ore net între 70-80 de grade
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Este mai bine să analizăm sinteza aici mai în detaliu. Pentru a evita lucrul cu acid sulfuric, este mai bine să găsiți intermediarul 1-metil-1H-indazol-carboxilat (cas 43120-28-1). Apoi, prima reacție, cu care ne vom ocupa - este o alchilare a unui derivat de indazol. Alchilarea are loc în solvent aprotic polar (THF, DMF) în prezența unei baze puternice (hidrură de sodiu. metilat, etilat sau butilat de sodiu sau potasiu etc.). Această reacție este foarte sensibilă la apă (pericol de incendiu!). Regula principală este un echipament ideal uscat și solvenți perfect uscați. Echipamentele le putem usca cu căldură direcțională (uscător de construcții), solvenții scurg agenți de udare (clorură de calciu, sulfat de magneziu, etc). Camera nu trebuie să fie cu umiditate ridicată, aceasta poate fi critică pentru reacția de autoaprindere. Orice pahar folosit, lingură, o lingură trebuie să fie perfect uscat, nu o singură picătură de apă. Reacția în sine ar trebui să treacă cu răcire puternică (baie de gheață-apă) cu același scop - să împiedice reacția să ardă. Dacă se aprinde, atunci arată ca o erupție vulcanică. Este necesar să aveți un stingător de incendiu în apropiere și țesătura de foc pentru a suprapune accesul oxigenului la flacără. Când am creat condițiile ideale (echipament uscat, solvenți, cameră) Suntem gata să începem reacția. Îmi place să folosesc DMF și hidrură de sodiu în ulei mineral. Mai întâi, pregătim o soluție de 1-metil-1H-indazol-carboxilat în DMF, după care, răcim în baie de apă cu gheață. Volumul balonului depinde de amploarea reacției. Forma balonului o putem folosi ca fund rotund (dacă avem un trepied pentru susținerea baloanelor), cu fund plat sau erlenmeyer, dacă ea s-a dovedit brusc a fi la îndemână. În balonul cu fund rotund, răcirea este mult mai eficientă pentru întregul volum. Fără un trepied, putem răci și amesteca amestecul manual. După ce răcim balonul, începem cu porții mici să presărăm hidrură de sodiu la soluție, amestecând bine după fiecare adăugare, fără a scoate de la răcire. La 10 g 1-metil-1H-indazol-carboxilat avem nevoie de 2,4 g hidrură de sodiu din comerț 60% în ulei mineral. După adăugarea întregii hidruri de sodiu, scoatem baia de apă cu gheață și amestecăm la temperatura camerei timp de o oră sau mai mult. Putem amesteca atât manual, cât și cu un agitator magnetic. După acest timp, răcim balonul în baia de apă cu gheață proaspăt pregătită. Acum avem nevoie de 5-bromo-1-pentenă, cas 1119-51-3 (12 g pentru 10 g derivat de indazol). Acesta trebuie adăugat picătură cu picătură cu agitare constantă și răcire. Pentru a realiza acest lucru, putem folosi o seringă (făcând totul manual) sau putem folosi o pâlnie de picurare, fixată pe un trepied deasupra balonului. După toate adaosurile, se îndepărtează răcirea și se amestecă noaptea (pe un agitator magnetic sau manual balonul dacă nu există sitrrer). După timp, turnăm apă rece în balon. Cantitatea de apă este cel puțin dublă față de cantitatea de DMF, mai bine de 3-4 echivalenți sau mai mult. Cantitatea inițială de DMF procedează din ce cantitate poate fi dizolvat un derivat de indazol. În mod optim, este de 3 echivalenți condiționat (30 ml la 10 g este minim). Apoi, după amestecarea amestecului de reacție cu apă, suntem extrași cu acetat de etil. Numărul de acetat de etil este de cel puțin 30% din volumul total al amestecului. Ca urmare, cantitatea minimă de baloane pentru 10 g: 10 g indazol+30 ml DFM+10 ml penten, 60 ml apă, 30 ml EtOAc = 150 ml volumul balonului este minim pentru 10 g derivat de indazol. Acetatul de etil poate fi spălat cu apă, saturat cu sare, sulfat de magneziu uscat din reziduurile de apă și se evaporă solventul, pentru a obține un derivat sub formă de ulei. În ceea ce privește distilarea și variantele sale va fi creat un subiect separat. Dacă aveți nevoie de orice rafinament pentru echipamente pentru această etapă, atunci aștept întrebări.
 
Last edited by a moderator:

Albert A

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2022
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Stimate expert,
Care este următorul pas al sintezei după ce am obținut uleiul așa cum ați descris.
Acesta este produsul final și putem începe cu cristalizarea sau ar trebui să facem amidarea ca în ultima etapă a gătitului ADB-PINACA?
 

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Am prins totul, dar am câteva întrebări. în extragerea cu acetat de etil etapa straturile se separă atunci când se adaugă acetat de etil și extragem stratul apos? aruncați-l salvați-l? De asemenea, cum se spală acetatul de etil cu apă funcționează doar adăugarea de saturație de apă cu sare și uscat? evaporarea solventului la temperatura camerei? și ori de câte ori puteți posta procesul de distilare astfel încât să pot obține imaginea completă a procesului de la început până la sfârșit ar fi minunat. mulțumesc omule.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, numai un DMF suficient de diluat poate fi extras cu acetat de etil sau alt solvent (eter, benzen etc.). Extractul separat este suficient pentru a spăla a doua oară cu apă curată, pentru a extrage eventualele reziduuri de DMF. În continuare, solventul este de dorit să se usuce și să se distileze la temperaturi scăzute. La temperatura camerei, acest lucru este posibil, dar va dura mai mult. Putem folosi o baie fierbinte pentru a accelera procesul. În mod ideal, utilizați distilarea în vid.
 
Last edited by a moderator:

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 12, 2022
Messages
23
Reaction score
10
Points
8

De câte grame de acid 1H Indazol 3 carboxilic aveți nevoie pentru o producție de 100 g și o producție de 1 kg de produs ?


Care sunt costurile de materiale și de producție pentru 1 kg
 
Last edited:

haribo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 26, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@sirmtr Salut, prietene, a funcționat bine acest 1200g metil 1h ca precursor principal pentru 5cla sau a fost nevoie de alte ingrediente pentru realizarea precursorului?
 

French chocolate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Mi-aș dori să pot contribui la această comunitate, dar voi sunteți mult prea inteligenți pentru mine, vă descurcați atât de bine pentru a menține forumul activ
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
1200g indazol aproximativ. Prețuri bazate pe locația dvs. și pe furnizori.
 

haribo21

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 26, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua William dampier sper că sunteți bine, prietene... în ceea ce privește precursorul de 1 kg din pachetul complet din China... spuneți că 1200g metil 1h este acesta singurul ingredient necesar pentru precursorul principal pentru 5cladba? Am la îndemână 5 kg din acesta. Cu dmf, 5bromo, carbonat de potasiu sau s-ar putea să încerc tert butoxide ca un test de gătit... cu toți pașii urmați pe deplin de la preparatele mele anterioare cu temperaturi, timpi, și perioada de răcire și clătire va da acest bun 👍🏽 Am adus multe seturi complete din China și a primit foarte nesigure... vă mulțumesc pentru timpul acordat astăzi
 

pvp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 22, 2023
Messages
18
Reaction score
6
Points
8
Deci, am asta:
dmf, 2,5-3 litri (68-12-2)
Carbonat de potasiu, 850 g (584-08-7)
5-Bromo-1-pentenă , 500 g (1119-51-3)

Este corect ca materialul principal să fie 43120-28-1?
 

Rcvendor(PE)Scam

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
8
5 bromo 1 pentene , ar putea ajunge la 580g este mai bine , după răcire , veți obține 1,5kgs terminat , apoi totul este bine , DMF ar putea face 3L este mai bine
 

DavidDavison2021

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 11, 2022
Messages
25
Reaction score
7
Points
3

Im în SUA și ar dori informații cu privire la obținerea totul pentru 5cladba
 

dirtred

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
trimiteți-mi un pm, am o rețetă la îndemână
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
"Înlocuirea 5-fluoropentenilului cu o fracțiune pent-4-enă" pentru această procedură ar fi 1-Bromo-5-fluoropentanul CAS 407-97-6? Hidrură de sodiu este reactivul ideal sau "baza puternică" ar fi o alegere mai bună (poate sodiu sau potasiu metalic)? și este necesară orice altă modificare majoră sau care trebuie altfel adusă la cunoștință?
Vă mulțumim
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Pentru această reacție, se pot utiliza diferiți halogenuri de alchil
Se pot utiliza și alcoxizi ai metalelor (baze puternice), aveți dreptate.
 
Top