MDP2NP la MDA prin aminare reductivă NaBH4/CuCl2?

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Este într-adevăr la fel de simplu ca înlocuirea P2NP cu MDP2NP din sinteza one-pot lipicioasă pentru amfetamină? Ce alte considerații ar trebui să am dacă acest lucru funcționează?
 

Pulser

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 28, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
1. veți avea nevoie de MDP2P/amoniac acetat >imină> pentru a produce MDA.

2. dacă aveți NaBH4, nu aveți nevoie de CuCl2.
cianoBorohidrida funcționează mai bine în această reacție.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Din păcate, nu am acces la MDP2P (cu excepția cazului în care reușesc să convertesc MDP2NP în MDP2P) sau cianoborohidridă. Am acces la NaBH4/CuCl2 de la alte experimente cu nitrotiren și MDP2NP.

Metoda la care mă refer în mesajul original este aici: https://bbgate.com/threads/one-pot-amphetamine-synthesis-from-p2np-with-nabh4-cucl2-1kg-scale.70/

Eram curios dacă MDP2NP poate fi înlocuit cu P2NP, gruparea metilendioxi ar supraviețui reacției și similar cu P2NP și ar produce MDA?

Am citit unele succese în reducerea MDP2NP la MDA în acest fir aici: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=15090.0

Dar mă întrebam dacă cineva a făcut-o și a avut vreo experiență de primă mână sau sfaturi pentru sinteză, dacă este posibil.
 

Pulser

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 28, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Trebuie să fi fost o noapte foarte lungă pentru mine, pentru a răspunde la o întrebare total diferită de cea pe care ați pus-o.

Mă voi interesa și voi vedea care este părerea mea.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Dacă faceți un Al/Hg, Al/Ga cu iod (altfel nu funcționează) și încălziți până la 30-35 de grade Celsius și înlocuiți metilamina/nitrometanul cu etilamina/nitroETANUL, va funcționa și într-un singur vas.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Da, funcționează exact la fel. Rezultatul este Mda în loc de doar A. Aș sugera distilarea IPA, adăugarea bazei și extragerea cu un NP. Apoi lucrați normal
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Există multe diferențe de proprietăți fizice între clorhidratul MDA și sulfatul MDA? Nu am configurat niciodată un aparat de gaz HCl înainte și vreau doar să încerc să sărez cu acid sulfuric din lene, dacă nu merită cu adevărat să fac HCl, atunci voi merge mai departe și voi învăța lol.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Voi raporta când voi încerca acest synth. Va fi probabil următorul meu proiect :)
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Faceți sulfatul ca de obicei. Este mai ușor dacă cunoașteți deja procedura și veți ști dacă de fapt ați produs ceva. Dacă doriți, puteți încerca Hcl mai târziu, după ce vă prindeți de treabă.

Sulfatul pare a fi o alegere mai bună pentru MDa..... sau așa am citit.
 

Akashic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 19, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Deoarece se întâmplă să fie relevant pentru evoluția actuală a postului, cum se face că mda hcl nu are aceleași proprietăți hidroscopice ca amp hcl?

În ceea ce privește reducerea, și eu m-am întrebat mult despre asta... dacă într-adevăr funcționează ca reductor direct al respectivului nitrop, nabh4/cupric ar fi de departe calea clandestină. accesiblitatea LiAlH este limitată și cheltuielile sau cu amalgamul trebuie să te confrunți cu mercurul, de ce să riști dacă nu trebuie.

de asemenea personal cred că sulfatul whatever e nașpa, și mai slab decât sarea hcl respectivă. În cazul în care este cineva care știe cu adevărat ceea ce vorbesc despre cum putem obține stabil amp hcl, Nu goo bălți
@InLikeFlynn ipotetic Practicați acea generație de hcl faceți-vă un aparat decent ex pâlnie de picurare, dop cu o singură gaură, balon de filtrare, furtun ptfe de pe mamelon, tub de uscare în linie vârf de tub de sticlă și fixați-l pe suport. Fără uscare suplimentară, aș încerca să picur sulfuric pe hcl apoasă și nacl cu consistență de noroi umed. Și faceți câteva încercări uscate înainte de a încerca pe prețioasa fb ipotetică pentru care ați lucrat
Alternativ, titrați cu Hcl apos 37% cred că este de fapt cel mai bun, dar necesită mai multă îndemânare. ipotetic, trebuie să adăugați cu precizie x cantitate de acid de la 6 la 5,8. Șmecheria constă în adăugare, se adaugă o singură dată și se lasă la xtal fără perturbare
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Am avut acest lucru pregătit fără niciun inconvenient de care îmi amintesc, mijloacele mele de reducere a Al / Hg, dar nu-mi amintesc ce acid este implicat Am izolat sarea reală, dar forma de sare este potrivită pentru depozitarea pe termen lung și nu este necesară dacă intenționați să metilați azotul (ceea ce nu am făcut niciodată).
 
Top