MDP2P Distilarea cu aburi

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Am făcut mai multe distilări cu abur pentru MDP2P sintetizat din 28578. Am încercat să folosesc un generator de abur cu abur de 105C, să adaug carbonat de potasiu la balonul de distilare, să ajustez cantitatea de apă din balonul de distilare. De asemenea, am încercat să adaug soluție saturată de sare la soluția distilată și să extrag întotdeauna cu DCM. De fiecare dată, randamentul este întotdeauna de 0,5 - 1 ml MDP2P pentru fiecare 100 ml apă distilată. Am verificat resursele online din postarea lui Hellman de pe mdma.ch, chiar trebuie să fie 1 ml MDP2P pentru fiecare 100 ml apă distilată?

Jr0uSXZOi6


Myk3Q1wtnx


E5IY2NUa4M
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
ar trebui să utilizați o sursă suplimentară de căldură, pe lângă generatorul de abur
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
balonul de distilare este încălzit la 80C într-o baie de ulei, în plus față de aburul generat în exterior
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Bună ziua!

Arată doar așa sau ai prea puțin ulei în baia de ulei? Ar trebui să fie la fel de mare ca nivelul din balon. Și trebuie să vă asigurați că rămâne așa. Aceasta înseamnă că, dacă nivelul apei din balon crește peste cel al uleiului, trebuie să îl încălziți suficient (setarea la 130°C ar putea fi suficientă). Dacă nivelul apei scade prea mult, trebuie să reduceți puțin căldura.
De asemenea, trebuie să rețineți că temperatura reglată a agitatorului magnetic nu are nimic de-a face cu temperatura din balon. Trebuie să îl reglați cu cel puțin 20°C mai mare decât temperatura pe care o așteptați în balon.
Și înfășurați întregul furtun de abur în folie de aluminiu.
În cele din urmă, trebuie să vă amintiți și că toată căldura pe care o introduceți trebuie disipată din nou. Răcitorul dvs. Liebing pare destul de mic. Sper că aveți o intrare de vid, conectată la un balon de spălare a gazelor pe care l-ați scufundat în apă cu gheață.

Mult noroc data viitoare.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ar trebui să presurizați întregul sistem pentru a obține rezultate decente. În caz contrar, 1 ml până la 100 ml în cel mai bun caz.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
domnilor.
Distilarea dvs. cu abur este reglată la perfecțiune?
O puteți împărtăși cu mine? Sunt blocat cu această problemă.

De asemenea, folosesc aceeași oală sub presiune ca și dvs.

Oală sub presiune de 10L. Sticlă de distilare de 5L. Cât P2P pot distila odată?

Care este raportul dintre P2P și soluția de carbonat de potasiu?
 
Top