Question Nitrat de mercur ?

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Există cineva care să vândă nitrat de mercur aici pe forum?

Este epuizant să cauți complet termometre și să le faci singur. Și credem că creăm o problemă aici, așa că pierdem întotdeauna aceeași forță, iar când stocăm nitratul de mercur preparat în frigider, credem că își pierde proprietățile după câteva zile. Căutăm Europa și nu este de găsit nicăieri, nici pe Amazon.

Așadar, dacă cineva trebuie să vândă nitrat de mercur, chiar ar trebui să-l cumpere, măcar puțin, până apare ceva concret în Europa pe care să-l putem cumpăra noi.

Sau mercurul are pe cine să vândă?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Unii oameni comandă comutatoare de mercur de la Amazon pentru a produce Hg(NO3)2, de asemenea, clorura de mercur poate fi utilizată în loc de nitrat.
Loot la sinteza amph fără mercur.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Un Dani bun.

Există o companie rusă care vinde azotat de mercur, dacă vrei numele ți-l pot furniza în privat. Am cumpărat puțin și a ajuns în 3 săptămâni.

Dar până la urmă nu am avut nevoie pentru că am încercat să fac sinteza cu clorură de mercur pe care o pot cumpăra din Spania (dacă ești din Europa poate ți-o pot trimite dacă te interesează)

A cere întrerupătoare cu mercur, a folosi termometre... este o modalitate pe care am vrut să o evit, mi s-a părut foarte greoaie dacă vrei să obții producții bune.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Când ați făcut acest lucru? Am auzit că există unele probleme logistice între UE și Ru. Unii oameni au probleme cu livrarea de acolo.
 
Top