Mescalină 3,4,5-trimetoxifenil-2-nitroetan

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Bună ziua

Am găsit sinteza mescalinei realy ușor.


Efectuez toate etapele și produsul final este 3,4,5-trimetoxifenil-1-nitroetan, așa cum apare la sfârșitul documentului de sinteză sau este 3,4,5-trimetoxifenil-2-nitroetan, așa cum apare în titlul documentului.

Apoi am luat 300 mg și după 1 oră am dormit foarte bine și după aproximativ 3 ore am mai luat încă 300 mg și nu am simțit nimic.

Vă rog să-mi spuneți dacă descompunerea produsului este atât de rapidă sau produsul obținut prin acest document nu este încă mescalina....

Mă întreb ce este în neregulă hiere pentru că tot procesul este realy ușor merge și produsul final arata ca pe fotografii.

Vă rog să mă ajutați :D
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Pot adăuga, de asemenea, că produsul verificat de reactivul marquidse este portocaliu, așa cum ar trebui să fie mescalina.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Ați produs 3,4,5-trimetoxifenil-2-nitroetan, care este precursorul Mescalinei. Citiți despre Mescalină aici. Acesta este motivul pentru care nu ați obținut niciun efect al Mescalinei (substanțe diferite).
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Mulțumesc, acum înțeleg. Nu este redus. Nu am găsit niciun articol sau document despre mescalină din 3,4,5-trimetoxifenil-2-nitroetan, dar există o mulțime de informații despre aceasta din 3,4,5-trimetoxibeta-nitrostyren, așa că voi merge pe această cale...

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/synthesis-of-mescaline-with-nitromethane-1000g-scale.76/

Voi raporta dacă va fi un succes :D. Nu vă faceți griji G. Patton - am făcut-o pentru știință :D
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Dar, de asemenea, numai aceste informații am fost în măsură să găsească pe internet:

theindoleshop.com
Mescaline-dihydronitrostyrene, alias 1-(3,4,5-trimethoxy)phenyl-2-nitroethane, este un derivat chimic al 3,4,5-trimethoxy-beta-nitrostyrene. Este un produs al reducerii parțiale a mescalinei-nitrostyrene (3,4,5-trimetoxi-beta-nitrostyrene) cu borohidridă de sodiu. Structura sa chimică este mai apropiată de mescalină, iar legătura dublă C=C de pe nitrotiren este deja redusă la o legătură simplă C-C saturată. Prin urmare, este nevoie de mai puțină energie chimică pentru a reduce grupa nitro într-o amină.

Cercetările au arătat că nitroalcanii (cum ar fi mescalina-dihidronitrostiranul) pot fi teoretic reduși în amine folosind ditionit de sodiu (un agent de reducere comun în procesul de fabricare a lemnului) și un PTC (catalizator de transfer de fază), cum ar fi octylviologen [1]. În locul octylviologenului pot fi utilizați și alți PTC, cum ar fi sărurile de amine cuaternare.


Deci, poate că există o modalitate ușoară de a transforma 3,4,5-trimetoxifenil-2-nitroetanul în mescalină - dar nu găsesc cum să o fac...
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Bine, am o modalitate de a transforma mescalina-dihidronitrostyrene, aka 1-(3,4,5-trimetoxi)fenil-2-nitroetan în mescalină:

1. Soluția IPA/H2O 2:1 (18 litri) a fost adăugată în reactor.
2. NaBH4 (1200 g) a fost adăugat dintr-o dată și s-a început agitarea.
3. Mescalina-dihidronitrostyren, alias 1-(3,4,5-trimetoxi)fenil-2-nitroetan = (1000 g) a fost adăugată în porții mici astfel încât temperatura amestecului să nu depășească 60 *С.
4. CuCl2 (72 g) în apă (200 ml) a fost adăugat lent, în picături, astfel încât temperatura amestecului să nu depășească 80 *С.
5. După aceea, reacția a fost apoi menținută la 80 °C timp de 30 de minute folosind încălzire externă (nu am făcut acest pas în cazul meu, deoarece precursorul era aproape gata să se schimbe)
6. S-a adăugat soluție apoasă de NaOH 25% (8 litri) la amestecul de reacție și fazele au fost separate.
7. Faza apoasă a fost extrasă cu 8 litri IPA

8. Se lasă straturile să se separe - se lasă pentru un timp. Se preia stratul superior. Ce a rămas poate fi extras prin adăugarea de IPA. Apoi putem pune împreună stratul superior și IPA de la spălare.

8. Vom adăuga 30% H2SO4 la lichidul galben de la punctul 7. Facem acest lucru picătură cu picătură, așteptând ca PH-ul să ajungă la PH 6. Picătură cu picătură încet. Apoi putem vedea că începe să fie lăptos și putem vedea cristale. Îl putem lăsa la frigider (nu știu dacă acest lucru va ajuta) și apoi îl filtrăm.

9. Ne rămâne mescalina sulftae dihidrat. Este frumos alb și îl putem spăla cu aceton dacă dorim. Este (C11H17NO3)2 x H2SO4 x 2H2O

Acest lucru face ușor - nu avem nevoie de vid...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
V-am răspuns la subiectul Mescalină. Nu multiplicați aceleași mesaje în subiecte diferite, vă rog.
 
Top