Meth Synth : există alternative la h3po2 sau la fosforul roșu, acestea sunt irecuperabile

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Vă rog, există alternative la h3po2 sau la fosforul roșu, care nu sunt disponibile în țara mea?
am cristale de iod / naoh / acid hidriodic / hcl / eveeeeryyything am acces la toate, cu excepția celor două, vă rog să mă ajute cineva
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Puteți utiliza fosfură de aluminiu (AlP), dar aceasta poate elibera gaz fosfină toxic. Faceți acest lucru afară sau într-o hotă și purtați o mască de gaze și alte chestii. AlP + I2 --> AlI3 + PI3. Folia de aluminiu a fost utilizată pentru a transforma etanolul în iodură de etil, dar nu și în etan. Iodul și fosforul roșu pot transforma etanolul în etan. Fosfura de aluminiu conține fosfor.

Iată cum Norefedrina este redusă la Dextroamfetamină.
Orp7lDPkS4


Fosfura de aluminiu nu este o glumă. Respiră gazul fosfină și ești mort.
JHlYWQgeDq


Gaz fosfină toxic.
GqptOKR7WT
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Cum să procedez, vă rog, rapoarte de pseudofed și iod și fosfat de aluminiu și timp de reflux și căldură, vă rog
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Nu fosfat de aluminiu AlPO4. Fosfură de aluminiu AlP.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
și ar putea înlocui fosforul roșu ? în reducerea hidroidică ?
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
există vreun ajutor aici
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua, vă rog să mă ajutați, există vreun mod de a o face fără fosfor roșu, vă rog, băieți, am doar i2 (nota de laborator) și hi (57%), vă rog să mă ajutați, există vreo alternativă la fosforul roșu, deoarece pot găsi h3po2 (hipoacid), există vreun alt acid care mă poate ajuta?
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Nu aveți acces la chibrituri în zona dumneavoastră? Plăcuțele frapante sunt o sursă bună
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
există, dar nu este scalabil, deoarece este nevoie de o mulțime de timp, deoarece cutiile de chibrituri din țara mea sunt rare pentru a găsi .. nu am nici o problemă în pse sau pastile ephidrine sau acid hidriodic sau cristale de iod singura mea problemă este red.p și hipo
 

Jimmyjohn48

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 6, 2024
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Există și alte modalități de a o obține, am observat aici. Puteți întreba unul dintre experții de aici într-un mesaj privat
 

BlueDex

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 5, 2022
Messages
65
Reaction score
26
Points
18
Obțineți fosfură de aluminiu. Asigurați-vă că balonul este umplut cu Argon pentru o atmosferă inertă. Puteți combina iod (I2), acid hidroiodic (HI) și fosfură de aluminiu (AlP) și atmosferă de argon (Ar) și efedrină sau norefedrină pentru a le reduce la dextrometanfetamină sau dextroanfetamină și poate adăugați solvent hexanic (lichid pentru brichetă cu cărbune sau combustibil de tabără Coleman).

Fosfură de aluminiu (AlP).
ZCD2nu0sQl
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Dacă aveți acid hidroiodic, este tot ce vă trebuie pentru a reduce efedrina/pseudo în metamfetamină. Trebuie doar să refluxați acidul hidroiodic și efedrina timp de câteva ore.
Reacția dintre acidul hipofosforic/fosforul roșu și iod nu face decât să producă acid hidroiodic.
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
sunteți sigur de asta ? pentru că am citit undeva că fosforul roșu este de asemenea necesar pentru a menține reacția în desfășurare nu ?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
P-ul roșu sau conținutul de fosfor mănâncă iodul și acidul hidriodic este produsul, împreună cu (cred?) unele lucruri care se reciclează (hipo?), gaz fosgen și puțină apă?
Nu este necesar să produci metamfetamină dacă ai deja HI (acid hidriodic), dar acesta se reciclează și continuă să reacționeze cu orice iod până când este epuizat. Acesta este motivul pentru care vă puteți păstra p roșu și îl puteți folosi pentru câteva gătiri înainte de a fi inactiv (sau cel puțin așa mi s-a spus). Nu am auzit niciodată ca cineva să poată păstra hipo pentru o altă utilizare, așa că nu sunt sigur de asta. De obicei, p roșu este filtrat din soluție după reacția cu EP/PSE și orice iod rămas este neutralizat cu tiosulfat de sodiu înainte de a-l transforma în HCl.

Nu cunosc mecanismul exact și nu am chef să îl mai caut.... Nici eu nu am văzut prea multe informații despre asta pentru că este o metodă "învechită" și nu mai deranjează pe nimeni, așa că nu știu exact dacă p roșu va regenera acidul hidriodic după ce a fost folosit pentru reducerea EP/PSE sau in situ sau dacă poate fi folosit doar pentru a reacționa cu iodul pentru a produce acid hidriodic. Poate că cineva care știe cu adevărat și poate explica ne va îngădui...
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Mulțumesc, a trecut ceva timp de când mi-am postat întrebarea, dar nu sunt experți aici pentru a răspunde și sunt foarte blocat, de asemenea, nu mă deranjează să arunc Hi după ce îl folosesc, deoarece este ieftin aici unde locuiesc, oricum, ați fost singurul care mi-a răspuns, mulțumesc foarte mult oricum
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
sunteți sigur de asta ? pentru că am citit undeva că fosforul roșu este de asemenea necesar pentru a menține reacția în desfășurare nu ?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Da, are dreptate. HI 57% va face treaba foarte bine, însă trebuie să folosiți un exces bun de acesta, concentrația trebuie să rămână > 40% tot timpul. Puteți reduce cantitatea de HI necesară prin adăugarea de H3PO4 85%+ pe parcursul reacției, ceea ce o va deshidrata și va menține concentrația funcțională de HI ridicată. Atenție! nu doriți să împingeți HI în afară!
O altă modalitate este de a produce HI in situ din acid fosforic și NaI sau KI.
Și, desigur, H3PO3 va funcționa foarte bine ca înlocuitor pentru RP sau H3PO2 - este nevoie de o cantitate mai mare și de temperaturi mai ridicate, dar funcționează excelent. H3PO4/NaI sau KI necesită temperaturi și mai ridicate.
Pentru H3PO3, căutați în Hydroponics sau Vineyard supplies
 

stevepreston

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
hi + h3po3 puteți furniza temperatura și timpul de reflux?
 
Top