Extracția clorhidratului de metadonă din Oral 1mg/1ml UK

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Încerc să extrag/separ API (ingredient farmaceutic activ|) Methadone Hydrochloride din 1mg/1ml oral.

unde mă aflu, este un sirop de culoare verde, moderat de gros.

Există multe companii care produc produse similare cu ingrediente diferite.

nu numesc compania, dar aceasta este lista excipienților.

Lista excipienților
PropilenglicolPh. Eur
Hidroxibenzoat de metilPh. Eur
Hidroxibenzoat de propilPh. Eur
Maltitol lichidPh. Eur
Caramel E150
Albastru brevetat V (E131)
Apă purificată


Mă poate ajuta cineva cu o extracție completă în detaliu? Am o experiență destul de elementară, dar am citit multe. Am cumpărat unele lucruri de bază - pâlnii sep, filtrare în vid, aparat de distilare, etc. Și sunt fericit să cumpăr tot ce este necesar pentru a face această extracție/separare.

Aș fi foarte recunoscător pentru un proces complet, dar chiar și un început bun ar fi foarte apreciat.

Mulțumesc.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Clorhidratul de metadonă se prezintă sub forma unei săruri solubile. Spre deosebire de baza de metadonă.
Echipa mea produce metadonă și curăță prin bază.
Baza are un aspect cristalin care este insolubil în apă! Cum văd eu procesul de obținere a metadonei din siropul dumneavoastră?
Aș dilua 100 ml din siropul dumneavoastră în apă (aproximativ 800 ml) și aș adăuga o soluție concentrată de leșie la 11-12 PH.
Aș răci și aș filtra precipitatul cristalin.
Aș dizolva precipitatul cristalin în metanol clocotit și aș filtra (ce nu s-a dizolvat, aruncați aceste săruri insolubile), aș pune metanolul la congelator și aș extrage cristalele într-o zi. cristalul are o formă de bază. Pentru a-l transforma în clorhidrat ... trebuie să dizolvați 100 mg de bază în 2 ml de metanol și să adăugați acid clorhidric până la PH 5-6 și lăsați-l în congelator. După o zi, scoateți-l din congelator și sfărâmați clorhidratul - și clătiți cu acetonă rece ca gheața.
 

Diziet Sma

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
wow, mulțumesc foarte mult pentru răspuns - este exact ceea ce căutam de mult timp. Cineva care de fapt știe despre ce vorbește și nu oferă un miliard de motive pentru care aceasta este o idee stupidă. Doar fapte directe și informații productive. Din nou, vă mulțumesc.

Când voi putea încerca acest lucru în aproximativ o săptămână sau cam așa ceva, sunt sigur că voi avea mai multe întrebări despre detaliile procedurii, sper că sunteți încă disponibil.

Multe mulțumiri - Diziet.
 
Top