Sinteza metamfetaminei din efedrină sau pseudoefedrină

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Există o mulțime de medicamente bune în lume. Drogurile noastre dragi. Cocaina, lsd, mdma, 4mmc, shrooms...
Dar unul a ieșit întotdeauna în evidență. De la an la an, de la secol la secol.
Drogul preferat al săracilor și al bogaților, favoritul personal al lui Kennedy și Hitler, precum și al lui Jesse Pinkman...

Majestatea Sa Metamfetamina.


Cea mai simplă sinteză a Metamfetaminei din efedrină sau pseudoefedrină

Clorhidratul de efedrină este utilizat în prezent în principal în scopuri medicale, ca drog sportiv și ca precursor pentru sinteza sau imitarea amfetaminei/metamfetaminei pe piața neagră. Dacă sunteți în căutarea efedrinei, fiți conștienți de sursa care este mai ușor disponibilă în zona dumneavoastră. În multe țări, efedrina este clasificată drept narcotic sau precursor.
În preparatele medicale, clorhidratul de efedrină se prezintă sub formă de soluție apoasă, tablete sau siropuri.În prezent, este aproape imposibil de obținut în flacoane și fiole, chiar dacă este pură și destul de ușor de extras.

Este mai dificil să extrageți efedrina din tablete sau siropuri, deoarece extracția depinde în mare măsură de compoziția medicamentului și de ingredientele suplimentare, vom vorbi despre acest lucru separat.Pseudoefedrina sau norefedrina pot fi utilizate ca o alternativă la efedrină pentru sinteză. Pseudoefedrina (PSE) va da metamfetamină, iar norefedrina (fenilpropanolamina, PPA) va da amfetamină. Acești doi analogi ai efedrinei se găsesc adesea în medicamentele de uz veterinar.

Reactivi
Efedrină / Pseudoefedrină
*Cristale de iod
*Fosfor roșu
Apă

*Vezi cum să obții cristale de iod și fosfor roșu rapid și ușor în acest fir:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...odine-red-phosphorus-for-meth-synthesis.7393/


Echipament
Reactor: Flacon de sticlă standard de la medicamente: un flacon de sticlă de soluție de clorură de sodiu pentru injectare este bun în acest scop.
Dar atenție: de obicei nu este din sticlă termorezistentă și necesită o încălzire delicată, mai bine pe o baie de sare/nisip - un bol mic sau o cutie de sare/nisip încălzită direct pe aragaz. Pentru cantități mari, este recomandat să se utilizeze recipiente cu fund plat și lat.

Aparat dereflux. Este o plută în care este introdusă o bucată de 6 - 12 cm de tub de sticlă standard (pipetă). Se utilizează ca un răcitor de aer inversat pentru condensarea vaporilor de apă și trimiterea lor înapoi în masa de reacție.
Utilizarea unui dop ROMIN nu este de dorit deoarece coroziunea acestuia de vaporii de iod duce la contaminarea amestecului de reacție.Reactorul ideal este un balon de sticlă conic cu fundul plat, cu un dop de sticlă, la care a fost lipit un tub (de către un maestru sticlar). În cazul în care nu există nimic potrivit, dispozitivul de reflux poate fi realizat dintr-o pipetă, scop în care se îndepărtează elasticul de la aceasta, se face o gaură în capacul de cauciuc al flaconului la diametrul pipetei și se înfige aceasta astfel încât să stea vertical cu capătul subțire în jos. De asemenea, puteți confecționa dopul dintr-un piston de cauciuc de seringă cu un diametru adecvat. Doar că dopurile de cauciuc se corodează mai repede.Unii folosesc două dispozitive de reflux în preparat - chiar la sfârșitul reacției, când iodul este deja la putere maximă, schimbați aparatul, sau mai degrabă dopul cu reflux, cu unul mai lat.


Echipament de încălzire:
Aparatul standard este un fier de călcat.Talpa este ridicată și asta este tot. Se folosesc și o sobă electrică și o baie de sare (o cutie de sare pusă pe gaz). Atunci când utilizați o baie de sare, trebuie să vă amintiți că are o inerție termică mare, adică dacă reduceți focul, nu va afecta reacția rapid. Dar toți chimiștii de bucătărie iubesc fierul de călcat - căldura este constantă, iar diviziunile de pe fier (incandescența) sunt foarte potrivite pentru proces.

De asemenea, veți avea nevoie de
Cântare în trepte de 0,05 g sau mai puțin
Seringi de diferite mărimi
Ac de seringă cu diametrul de 0,8 mm





Prescripție medicală:

REȚINEȚI, nu puteți face acest lucru cu ochiul liber, trebuie să respectați proporțiile exacte! La scalare, utilizați un flacon de sticlă rezistent la căldură!
Pentru 1g de efedrină sau analog aveți nevoie de aproximativ 10ml de volum de reactor, reactorul este adaptat la volumul reactivilor.

Cântărire și proporții:1g
de iod cristal și 0,35g de fosfor roșu pentru 1g de efedrină sau pseudoefedrină. Mai întâi, cântărim efedrina și fosforul roșu, le turnăm pe o hârtie, iar cu un cuțit amestecăm pulberea și fosforul roșu într-o masă roz uniformă și o turnăm într-o fiolă / sticlă, o închidem cu un dop. (nu dispozitivul de reflux!)

Flacon cu capac închis cu un amestec de pulbere / roșu se încălzește puțin, uneori se pune la un bec aprins (lampa de birou) - nu reacționează, și fără aer și nu se oxidează. În acest moment, cântăriți iodul, turnați-l în hârtie grea, zdrobiți rapid cristalele cu ceva greu.

Iodul este un reactiv foarte activ, cu un miros înțepător, specific. Lasă urme și arsuri pe piele și corodează obiectele, lucrați cu el numai cu mănuși și cu atenție!

În acest moment: aragaz electric la 1 foc, seringă cu ac de 0,8 mm diametru cu apă în apropiere, dispozitiv de reflux curat și uscat. Deschizi o fiolă caldă (nu fierbinte!!), torni în ea iod bucată cu bucată: puțin - scuturi/amesteci, puțin mai mult, dar fă-o repede, altfel reacția va începe mai devreme decât îți dorești.Se toarnă totul, se astupă, se ia flaconul în palma caldă a mâinii, se încălzește cu mâna, se ține dopul cu degetul mare, dar nu se apasă tare.Scuturați fiola astfel încât pulberea din interior să se adune într-un fel de bilă de culoare uniformă maro închis-burgund. Uneori vaporii de iod ridică dopul de sub deget și fac un "pfft". Odată ce bila s-a rostogolit - RAPID: turnați primele picături de apă, puteți îngropa reacția cu acid clorhidric în loc de apă, se creează un mediu acid și reacția merge mai bine, punând refluxul strâns și puneți pe aragaz.
Apa TREBUIE să fie picurată din acul 8 O picătură pentru fiecare 0,1 g de efedrină sau analog! De preferință caldă, dar NU fierbinte.

Ura, reacția se accelerează! Încălzire. Nu vă puteți lua ochii de la flacon.Ai nevoie de iluminare bună. Fără curenți de aer - ferestrele de lângă sobă sunt închise! Se toarnă apă și se încălzește puțin - se agită, se mai încălzește, se mai agită până se formează un lichid dizolvat uniform.

Dacă rămân cocoloașe, nu se înmoaie, nu se dizolvă - mai adaugi puțină apă.Se încălzește. Se formează bule argintii. Tot timpul - la fiecare 10-15 secunde ridicați cu degetele de marginea flaconului și agitați. Lichidul scoate un sunet "shh". După scurt timp, lichidul ar trebui să înceapă să crească brusc (dacă nu, nu vă faceți griji, iar dacă da, continuați).Ridicați, agitați și adăugați 2-3 picături de apă. Continuați în aceeași manieră.Despre APĂ: în orice moment puteți pune o picătură pe peretele interior al dispozitivului de reflux (în tub) - picătura va atârna deasupra lichidului, amestecul o va lua singur atunci când este nevoie. Dar nu folosiți apa în mod greșit. Agitați constant, astfel încât lichidul să alunece peste pereți, dar să nu ajungă în dispozitivul de reflux.Urmăriți lumina pentru culoarea pereților înainte ca lichidul să se scufunde - turnura portocalie indică faptul că există încă iod.Dar tot iodul ar trebui să iasă. Este posibil ca iodul să fie încă vizibil pe pereți, dar reacția a încetinit, fumul este slab, se simte că arde.În acest caz, deschideți brusc refluxul, adăugați 0,05 - 0,1 g de fosfor roșu pentru 1 g de iod, agitați, închideți refluxul, adăugați apă picătură cu picătură până când soluția este lichidă. Acest lucru se întâmplă rar. Spre sfârșitul reacției, iodul poate ieși mai puternic, ca o țeavă. Iar lichidul se poate ridica brusc în sus. Mirosul este chimic, dar nu de iod. Iodul nu mai iese. Lichidul a coborât în cele din urmă. Bulele sunt mici.Luați reactorul de pe foc. Îndepărtați refluxul.

Duceți flaconul la gură și suflați fumul (puteți face acest lucru sub capotă) până când se oprește.Uneori nu este deloc fum. Nu vă scuipați pe ea!!! Rapid, cu un jet puternic de apă pentru 1 g de efedrină = 10 ml dintr-o seringă. O închizi cu un capac curat, prinzându-l cu degetul. Se agită bine. Lichidul devine mai ușor și fosforul uzat plutește la suprafață. Agitați-l.

Scoți din congelator un bol cu gheață pisată și, odată ce fiola este rece, pui jumătate din ea în gheață. Așteptați trei minute. Înfășoară un strat de bumbac pe acul de 8*, un strat de hârtie igienică (albă!) și mai mult bumbac (pentru a face un fel de filtru).

Alegeți o soluție, turnați-o într-un flacon curat, lichidul trebuie să fie transparent, de culoare galben-verzui fluorescent (nu tulbure, nu roz).Dacă este puțin portocaliu, este carbid, nu a ieșit tot iodul. Nu este mare lucru.

Alcalinizare:

Scufundați hârtia indicatoare în lichid - aceasta va deveni roșie - soluția este acidă. Într-un pahar de sticlă se alcalinizează cu bicarbonat de sodiu (sau soluție de leșie 30%), agitând cu un piston seringă soluția. Șuieră mult la început, apoi mai puțin... Nu puneți mult bicarbonat de sodiu/lichid deodată! Mai încet este mai bine!
Când bicarbonatul de sodiu nu mai țâșnește la suprafața soluției. Când un bob de sifon începe să cadă pe fundul flaconului, este suficient.
Indicatorul este verzui-gălbui, fără albastru (pH~8-9) (Culoarea albastră înseamnă prea alcalin.)


Extracție:

După ce soluția a devenit alcalină, este necesar să se extragă baza de metamfetamină cu 50 ml de toluen. Pentru fiecare 1 g de efedrină adăugată la reacție, se măsoară 5 ml de toluen. Pentru a face acest lucru, se adaugă toluen la soluția alcalină. Se agită bine.Se lasă amestecul să se separe în două fracțiuni. Stratul organic superior se extrage cu grijă cu o seringă, astfel încât nici o picătură din fracțiunea apoasă inferioară să nu ajungă în uleiul de metamfetamină.Deshidratarea extractului se realizează pe sulfat de sodiu calcinat.Sulfatul de sodiu calcinat într-o cantitate egală cu 5 % din greutatea extractului se pune într-un recipient etanș și se incubează timp de 8 ore. Extractul (ulei de metamfetamină) este apoi filtrat.

Acidificare:

Clorhidratul de metamfetamină este foarte sensibil la apă și nu va cristaliza dacă este acidificat cu o soluție apoasă de acid clorhidric. Acidul clorhidric formează un strat sub toluen și metamfetamina se dizolvă în acesta. Pentru a usca metamfetamina, apa trebuie eliminată.Acesta este motivul pentru care gazul HCL este utilizat mai des pentru acidificare (pentru a-l obține, consultați acest link http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...as-from-muriatic-and-sulfuric-acids-conc.377/

Începeți gazarea extractului cu gaz HCl și verificați pH-ul cu indicatori. Când se atinge pH=6, se oprește acidificarea și produsul se păstrează în congelator până când cade un precipitat. Precipitatul se filtrează printr-un filtru de hârtie și se usucă la aer. Aceasta este tot.


Acum ai metamfetamină de bună calitate.Ești fericit acum?
Da! Știință, târfă!



Zyqcn75uH3






 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Acid hipofosforic ruta iodului ne cel mai simplu mod această metodă este depășită
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Domnule, care este temperatura și timpul optim de reflux pentru utilizarea de - acid hipofosforic - iod - efedrină? Este nevoie de 8-10 ore? Adăugarea fosforului roșu poate accelera timpul de reacție?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
După finalizarea reacției, produsul finit (clorhidrat de metamfetamină) are un miros de cauciuc când se scaldă. Ce fel de impuritate este aceasta?
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Îmi poate vinde cineva un videoclip care să arate cum se fabrică metamfetamină cu iod și pseudoefedrină? Vreau să fie un videoclip cu o persoană profesionistă, nu ca videoclipul care arată o persoană cheală, pentru că nu mi se pare o lucrare perfectă.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Hei, prietene, am o afacere pentru tine. Obișnuiam să fabric folosind această tehnică și m-am gândit la cât de bun era rahatul ăla și am decis să fac un lot mic. Tocmai am început să stabilesc prețul produselor chimice. Mă gândeam, din moment ce oricum aveai de gând să obții fosfor roșu și cristale de iod pentru preparatul tău și din moment ce te-ai oferit să plătești pentru un video demonstrativ de calitate... Dacă furnizați doar fosforul roșu și iodul pentru reducere, eu voi furniza pseudoeffedrina și vă voi face un videoclip instructiv nu numai cu sinteza, ci și cu diferite modalități de extragere a pseudoeffedrinei din tablete reci, realizarea cristalelor de iod din tinctură de iod, sticlărie complet improvizată etc. Ce părere aveți? Aș putea să mă descurc cu doar 3,5 grame de roșu și 10 grame de iod, acest lucru ar face un lot de 10 grame de metamfetamină. Ce părere aveți?
 

guitargod

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 12, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Hei, Macrocamora, tocmai ți-am citit mesajul, am și eu nevoie de un videoclip și am tot ce-ți trebuie pentru videoclip. Am cristale de iod și roșu pur în buzunar chiar acum. Am încercat în ultimul an să gătesc cu succes și chiar am avut prieteni care mi-au spus că ar putea găti încerca și niciodată nu a reușit am cheltuit o mulțime de $ și a primit rahat din ea. Cum ai vrea să faci asta? Sunteți în SUA? Sunt motivat andam obosit de fumat acest rahat mexican care nu face nimic pentru mine. Luați legătura cât mai repede, sunt la fel de rel ca și ei au fost în joc de la mijlocul anilor '80 și dor de rahat real.
 

guitargod

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 12, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Îmi pare rău, acest lucru a fost destinat pentru PesudoMicroGravity, nu pentru Macrocamora
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Există un PDF postat de dx41flatline care este baterii de litiu și nitrat de amoniu din pachete reci instant într-o cană pop. Dacă cineva l-ar actualiza pentru a utiliza un ion de amoniu actual, ar fi
1. UIMITOR
2. Cea mai ușoară metodă

Îți voi da un link dacă tu sau cineva o poate rezolva. Este descărcată de pe acest site
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Nu am obținut niciodată aceeași calitate a metamfetaminei folosind un Birch Reduction myself.... Nici pe departe! Și de ce credeți că această sinteză este mai ușoară decât reducerea efedrinei cu acid hidriatic creat in-situ atunci când se utilizează ruta fosfor roșu/iod? Pentru că practic poți să arunci pastile întregi în borcan împreună cu celelalte ingrediente fără să rafinezi mai întâi efedrina? Pentru că, sincer, chiar și atunci când fac o reducere de mesteacăn, încep cu efedrină pură. Din experiența mea, introducerea tuturor acestor tampoane în reacție nu face decât să vă facă să aveți nevoie de mai mulți precursori pentru a finaliza reducerea/reacția.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mai ales pentru că reactivii sunt mai ușor de obținut fără să ridici sprâncenele. Cel puțin acolo unde sunt eu. Nu am văzut niciodată în cei 45 de ani ai mei o sticlă de iod la cineva acasă. Nici măcar o dată, așa că dacă aș vedea, mi-ar atrage atenția. Sunt sigur că știți cât de greu este să obțineți fosfor, trebuie să-l răzuiți de pe cutia de chibrituri, practic, există puține alte locuri de unde să îl obțineți. Litiul este cel mai puternic reductor, urmat de magneziu, zinc, sodiu... lodidele sunt mult mai jos pe listă.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Hei guitargod, îmi pare rău, nu am mai fost pe aici de ceva timp. Sunt în Statele Unite. Poate reușim să rezolvăm ceva. Apropo, nu mi-a plăcut niciodată metamfetamina pe care am făcut-o folosind o reducere de mesteacăn (metoda Shake & Bake), așa cum descrie Frit Buchner mai sus. Ai spus că vrei chestia veche și bună, nu? Cu siguranță te pot ajuta cu asta dacă ești interesat. Dă-mi un telefon, prietene! [email protected]
 

guitargod

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 12, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Hei, deci pot comunica cu dvs. prin acest site sau prin e-mail sau exact cum. Nu sunt la curent cu cele mai noi metode de a fi discret online. Am încercat adresa pe care mi-ai dat-o, dar nu pare să funcționeze pentru mine, de aceea mă întreb dacă există o modalitate diferită de a contacta oamenii, altele decât Gmail sau orice altceva. folosești ceva diferit pe care ar trebui să-l folosesc, astfel încât să pot lua cu siguranță legătura cu tine
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Ce spuneți de metoda " one-pot "? Pare cea mai simplă metodă, deoarece trebuie doar să amestecăm pseudoefedrina, nitratul de amoniu, eterul, litiul metalic, hidroxidul de sodiu și puțină apă dintr-o dată într-o sticlă și să o agităm până la un anumit punct în care vom filtra stratul superior și, în cele din urmă, vom folosi acidul hcl gazos pentru a "săra" (conform termenilor din videoclip) meth-ul. Dar nu sunt sigur de calitate. Și poate că dezavantajul acestui proces este că poate fi foarte hazardly periculos în timpul procesului de agitare, deoarece a implicat reducerea mortală în sticlă. Am început să întocmesc lista din elementele pe care le-am menționat mai sus, poate că până săptămâna viitoare ar trebui să primesc toate ingredientele. Dar încă aștept cu nerăbdare pentru orice sfat, deoarece aceasta nu este linia mea de lucru. Vă rog să mă corectați în cazul în care există vreun ingredient lipsă.

Îmi pare rău pentru că nu scriu în detaliu fiecare pas. Dar doresc să împărtășesc dacă cineva este interesat de acest lucru.

Noroc.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Puteți realiza această reacție, hidrogenarea sub presiune, cu mixer sau agitator? fără încălzire? Am făcut-o cu agitatorul, dar funcționează foarte lent, funcționează și cu efedrina?
 

mortuus1995

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 11, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
care sunt măsurătorile pentru 5 grame pentru metamfetamină
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Vă referiți la cantitatea de precursori necesară? Întotdeauna am folosit un raport 1 - 1 - 1/3. Așadar, dacă ai de gând să faci 10 grame, pentru ușurința calculelor, ar fi nevoie de 10 grame Pseudo, 10 grame Iod și 3,3 grame Red P. Apoi, pentru întrebarea ta specifică, ar fi nevoie de 5 g Pseudo, 5 g Io și 1,61 g Red ca catalizator. Dacă este că am făcut această matematică rapidă murdară în capul Mt corect! lol
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3

Bună, mulțumesc pentru ghid.
Este posibil să se utilizeze white spirit în loc de toluen?
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Orice solvent nepolar va funcționa. În funcție de faptul dacă este mai greu sau mai ușor decât apa, vă va spune dacă va fi deasupra sau sub stratul Aquias al soluției dvs. atunci când este combinat. Trebuie să vă asigurați că extrageți stratul corect!
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Scuze, am vrut să spun: "Orice solvent nepolar care nu se amestecă bine cu apa va funcționa. Nu sunt sigur ce înțelegeți prin white spirit, vă referiți la "white gas" sau la combustibilul de tabără Coleman, atunci răspunsul este da. Nu este cel mai bun solvent, deoarece trebuie să încercați să alegeți unul care lasă cât mai puține reziduuri, dar cu siguranță va funcționa.
 
Top