Sinteza metamfetaminei cu P2NP (nu pentru uz personal, doar pentru scopuri de cercetare!!)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Salut băieți!

Am găsit o sinteză meth de P2NP așa că am împărtăși aici! :)

Repet : /!\ NU PENTRU O UTILIZARE PERSONALĂ SAU ILEGALĂ, ESTE DOAR PENTRU CERCETARE !!! /!\


Sinteza metamfetaminei:


Problema majoră a sintezei mehedrinei este procurarea precursorilor.
După cunoștințele mele, fenil-2-propanona este precursorul cel mai direct și este
(din păcate?) o substanță controlată din Lista III. Aceasta nu are
activitate farmacologică și totuși DEA a considerat oportun să o reglementeze în jurul anului 1975.
Prima sinteză pe care o voi prezenta o folosește ca materie primă. De fapt
este încă posibil să se găsească această substanță ascunsă în depozitele din multe
universități care, probabil, au achiziționat compusul înainte ca acesta să fie controlat.
Un prieten de-al meu a dat peste 500 ml fabricați de Eastman Kodak în depozitul de la
Princeton. Am cumpărat 100 ml când am locuit în Anglia acum mulți ani și am făcut
am făcut prima mea încercare cu el. Reacția poate fi finalizată în aproximativ 6 ore, dând
un randament de aproximativ 60%; sunt biolog, nu chimist, așa că cineva care știe ce
ar putea probabil să îmbunătățească acest lucru.

Reactivi:


1-fenil-2-propanonă : 20 gm


EtOH : 100 ml


Metilamină 40% în apă : 100 mls


Folie de aluminiu : 20 gm


Clorură de mercur II : 150 mg


Se refluxează amestecul de mai sus cu agitare timp de două ore în balon cu fund rotund de 500 ml.
Se concentrează amestecul rxn sub presiune redusă la temperatura camerei. Se toarnă la rece
KOH sol'n (60 gm în aproximativ 200 ml apă). La acest pas, pot apărea probleme mari
întâmpla. Se eliberează o cantitate mare de căldură. Se adaugă foarte *încet* și se păstrează într-o
baie de gheață. Căldura va degrada produsul dvs. în Dumnezeu știe ce și s-ar putea
ajunge pe tavan, dacă nu sunteți atenți). Soluție de extract cu 125 x 3 ml
eter etilic. Se recuperează stratul organic. Se extrage eterul cu 25 x 3 ml HCl 3N.
Se adaugă 30 ml soluție 6 N NaOH (rece) la soluția acidă, se mai adaugă dacă soluția nu este
nu este foarte bazică. Se extrage soluția bazică cu 25 x 3 ml de eter. Se usucă peste
sulfat de sodiu anhidru, se filtrează. Se îndepărtează eterul prin Rotovap (se distilează sub presiune redusă
presiune redusă dacă doriți să fiți pretențioși, dar nu este absolut necesar) și
se redizolvă în eter anhidru, 100-200 ml. Se face un balon de gaz HCl uscat (obținut prin
picurarea HCl conc. pe acid sulfuric conc.) prin amestec și mehedrina HCl
ar trebui să pice sub formă de pulbere albă pufoasă.



Se filtrează meth și se repetă pentru a doua și a treia recoltă. Culturile următoare pot fi roz sau purpurii și
sunt încă eficiente din punct de vedere farmacologic, dar nu sunt foarte curate. Sper că asta
a fost ceea ce căutați.



Repet : /!\ NU ESTE PENTRU O UTILIZARE PERSONALĂ SAU ILEGALĂ, ESTE DOAR PENTRU CERCETARE !! /!\

 
Top