De la metamfetamină la amfetamină?

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nou aici, deci aceasta poate fi o întrebare foarte proastă. Am cumpărat "amfetamină", dar testele cu reactivi arată prezența metamfetaminei. Voi trimite o mostră pentru testare, pentru a obține proporțiile de metamfetamină vs. amfetamină. Înțelegerea mea este că amfetamina este mai sigură decât meth. Așadar, este posibil să iau acest amestec de metamfetamină + amfetamină și să convertesc porțiunea de metamfetamină în amfetamină obișnuită?

Pentru a clarifica de ce întreb despre acest lucru, intenționez să folosesc acest lucru doar pentru productivitatea muncii. Nu sunt interesat de utilizarea recreativă.

Vă mulțumesc pentru timpul acordat întrebării mele stupide :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cu siguranță se poate face. Nu m-am gândit niciodată la această idee, așa că nu știu din capul locului, dar o să aflu
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am notat aproximativ o duzină de metode dintre acestea, cele care NU necesită substanțe chimice greu de obținut, inclusiv reducerea în THF timp de o oră și,
"Condițiile reactive de N-demetilare a MA au fost testate prin alternarea concentrației de NaOH sau fericianură. Rezultatele au arătat că, în cazul concentrației ridicate de NaOH (4M), viteza de reacție a încetinit, dar randamentul de MA a fost mai mare decât cel în cazul concentrației scăzute de NaOH. Nici o conversie între tipul d- și ℓ nu a fost confirmată cu ajutorul analizei HPLC, chiar și în mediul de reacție puternic alcalin."

4mol hidroxid de sodiu
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Amfetamina este doar marginal mai sigură, iar metamfetamina se simte aproape identic cu amfetamina, cu excepția faptului că, desigur, durează mai mult. Transformarea în amfetamină ar fi nepractică și ar însemna o pierdere destul de mare. Acestea fiind spuse, ridică unele semne de întrebare cu privire la ceea ce aveți de fapt și nu aș lua-o deloc.
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumim pentru contribuția dumneavoastră.
Exact de aceea am de gând să o testez în laborator. Este singura modalitate de a fi sigur de ceea ce este.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Următoarea întrebare pe care ar fi trebuit să o pun mai întâi este ce reactiv ați folosit
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Ar fi trebuit să precizez! Folosind kitul de testare și ghidul de rezultate de la dancesafe, am folosit Marquis (culoarea indică metamfetamină sau amfetamină), Simon's (albastrul indică prezența MDMA, 5/6-apb, 5-6 mapb, metilonă, NEP sau 4-MMC) și Froedhe (nicio reacție). Cea mai bună potrivire dintre acestea este metamfetamina. Deși revizuiesc acum graficul, ar trebui să testez cu Lieberman și poate Mandelin, Mecke și Folin pentru a fi mai sigur.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Am primit 1 $ pe o cathiinină
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Lieberman, Mandelin, Mecke și Folin au fost toate compatibile cu metamfetamina/amfetamina.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Ați încercat spălături cu diferiți solvenți?
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Nu, nu am literalmente nicio cunoștință de chimie în afară de vizionarea NileRed pe Youtube și chimia 101/102 în colegiu lol. M-am gândit să întreb aici doar pentru a afla ce opțiuni posibile ar putea exista și apoi să încerc orice aș putea face în siguranță. (Cu așteptarea că nu voi avea nicio opțiune pe care aș putea-o încerca în siguranță).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Metamfetamina nu este atât de periculoasă și este un medicament pe bază de prescripție medicală în doze mici. Problema se agravează la dozele recreaționale. De obicei, fumez de 20 de ori doza terapeutică pentru a mă droga
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
După ce am ingerat până acum până la 60 mg de pudră, încep să cred că ar putea fi în cea mai mare parte umplutură (cum ar fi cofeina) și aproape deloc metamfetamină/amp. Am trimis o mostră pentru a fi testată în laborator, așa că vom vedea în câteva săptămâni.
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Au sosit rezultatele de laborator.
  • Metamfetamină : 2
  • Metilsulfonilmetan : 1
Din păcate, laboratorul nu raportează materialele de umplutură inerte, așa că nu pot să-mi testez presupunerea că ar fi existat și materiale de umplutură în ea. Sincer, sunt surprins că a fost multă metamfetamină. Oricum, nu cred că merită să încerc să convertesc metamfetamina în amfetamină obișnuită. În orice caz, mulțumesc pentru răspunsuri, oameni buni.
 
Top