Question Întrebare privind sinteza metcathinonei

8n398k20k280

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
31
Reaction score
4
Points
8
Așadar, am citit despre "Sinteza metcatinonei în 5 minute (din pseudoefedrină)" următoarea întrebare este

1.Cum pot face o cristalizare ușoară
2.Cu ce pot înlocui KMnO4 sau de unde îl pot extrage sau găsi (ce tip de oxidant am nevoie?)
3.Methcathinone este similar cu Crystal Meth cu excepția faptului că este mai puternic sau mai slab?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
2. Nu trebuie să înlocuiți permanganatul de potasiu. Acesta este adesea ușor disponibil ca produs chimic de purificare a apei. Uitați-vă la magazinele web specializate în tratarea apei pentru uz casnic.

3. Methcathinone nu are legătură cu metamfetamina. nu este o amfetamină, este o cathinonă. Prefixul "meth" provine din prezența unei grupări metil în moleculă, nu din vreo legătură cu metamfetamina.
Efectul este adesea comparat cu cel al methapmpetaminei, deoarece ambele sunt stimulente. Dar de multe ori oamenii folosesc comparația pentru a explica cât de diferit este de metamfetamină.
Ca în cazul tuturor stimulentelor psihoactive, efectul poate diferi de la o persoană la alta. Am citit rapoarte de experiență în care oamenii sunt ca "duh", și nu cred că dă nici un efect plăcut, la oameni care experimentează euforie intensă și energie. Vă sugerez să vă uitați la bolțile de experiență Erowid pentru dvs.
 
Top