Metode de sinteză a amfetaminei

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Caut o metodă de sintetizare a amfetaminei în laboratorul meu. Am o diplomă în chimie, dar aproape nicio experiență. Acesta este motivul pentru care nu știu ce metodă de sinteză să aleg.

Ar fi util dacă unii dintre dvs. care au experiență în acest domeniu ar putea descrie sau face referire la metodele de sinteză, avantajele și dezavantajele acestora, cum ar fi: costul de producție, complexitatea chimică, randamentul, cât de ușor sau greu este să obțineți precursori de pe piață, cât de ușor sau greu este să obțineți un produs pur (pentru mine este important să livrez un produs de calitate, astfel încât să fie sigur de utilizat pentru semenii noștri), durata și alte considerente relevante.

Vă mulțumim.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Cu disponibilitatea reactivilor, sinteza amfetaminei poate fi stăpânită în câteva încercări. Pentru început, v-aș sfătui să căutați disponibilitatea unuia dintre cei doi reactivi care sunt potriviți pentru sinteză. Acestea sunt fenilacetona (CAS 103-79-7) sau 1-fenil-2-nitropropene (CAS 705-60-2). Dacă puteți găsi oricare dintre acestea, puteți decide asupra unei metode de sinteză.
 

TJD

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
3
Bună știți o sinteză pas cu pas de la p2p prea amfetamina Materiale necesare și echipamente
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3

http://www.nwafs.org/newsletters/SyntheticAmphetamine.pdf
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
https://alraziuni.edu.ye/uploads/pdf/Loompanics-The-Construction-And-Operation-Of-Clandestine-Drug-Laboratories.pdf
 

jj2008dd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Hei tipule, cineva îmi sugerează că amfetaminele ar putea fi sintetizate din clorură de benzil. Transformați-o mai întâi în reactiv Grignard, apoi reacționați cu acetaldehidă, ați putea obține un alcool. Utilizați amoniac sau dimetilamină pentru a reacționa cu, ați obține produsul. Nu este implicat niciun metal periculos, nici un reactiv interzis. Doar câteva etape de eșantionare și ați putea obține un produs deosebit de pur. Ce părere aveți despre această cale, eu nu am încercat-o.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună, m-am gândit la această temă, dar această substanță extrem de neplăcută (au miros puternic). Am menționat acest mod aici. Sunteți sigur că clorura de benzil nu este interzisă în țara dumneavoastră? @HIGGS BOSSON
 

jj2008dd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
da, sunt sigur că este disponibil în zona mea. În ceea ce privește mirosul puternic, poate că avem nevoie de o hotă de fum sau de o mască sau ceva. Dar, din păcate, eterul sau THF sunt amândoi solvenți interziși aici.
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Mulțumesc. Voi studia mai mult despre această metodă.
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Vă mulțumim pentru informațiile suplimentare.
 
Top