Sinteza metilonei shake and bake?

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Bună, am văzut sinteza Methylone și pare destul de asemănătoare cu sinteza 4mmc, cu aproape aceleași etape...

Dacă înlocuiesc 2B4M cu 2-Bromo-3',4'-(metilendioxi)Propiofenonă poate funcționa?

Este o presupunere, deci probabil greșesc:

1. Se pun 10 g 2-Bromo-3',4'-(metilendioxi)Propiofenonă și 50 ml DCM și se amestecă până când 2B34MP este dizolvat
2. Se pun 20ml M40% apoasă și se agită timp de 10 minute (balonul trebuie să fie închis pentru a nu lăsa gazul M40 să iasă)
3. Se separă cele 2 straturi și se păstrează stratul inferior (metilonă freebase în DCM)
4. Pentru a elimina toată metilamina din stratul superior, se spală de 3,4 ori cu puțină apă distilată/demineralizată
5. Se iau 4-5 ml de acid HCl și se adaugă picătură cu picătură până când pH-ul este de 5-6 și se amestecă încet
6. Se adaugă 50ml de acetonă rece (pură) și se amestecă încă încet
7. Când aveți un lapte alb, filtrați-l cu o hârtie de filtru sau o bucată de cămașă sau smtg altceva
8. Dacă metilona nu este suficient de pură, puteți pune metilona într-un filtru sau într-o bucată de cămașă și adăugați încet acetonă pentru a elimina restul impurităților

Pare bună, dar nu cred că este posibilă, nu știu, dacă cineva îmi poate explica dacă această metodă este bună sau nu?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
În general, toate catinonele necesită aceeași cale ușoară și dacă începeți sinteza din 52190-28-0 de calitate tehnică de laborator, nu veți avea nicio problemă în adaptarea sintezei la forma dvs. de agitare și coacere, cu siguranță unele adaptări, cum ar fi creșterea timpilor și efectuarea unor extracții din faza apoasă, deoarece cu siguranță un produs va fi fost reținut în acesta, dar în general explicația dvs. este corectă și va funcționa bine.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Da, poate 10 minute este prea scurt, cred că pot amesteca până când baza liberă de metilonă nu își mai schimbă culoarea, cred că voi testa, dar nu știu de unde pot cumpăra 10-20g de 52190-28-0, am văzut made-in-china ect, dar cred că MOQ este de 1 kg sau smtg, și dacă fac eșantion, taxele de transport vor fi scumpe asf, și nu vreau să mă ating de Brome, sunt un începător, așa că sunt atent și nu am lucruri chimice (pahare, balon, condensator ..) oricum, deci ;)

Și, cum de aveți această culoare roz a Bk-MDMA? :love:
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
hi prietene, culoarea roz a fost adăugată în faza de recristalizare prin adăugarea de colorant pulbere roz de calitate alimentară.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
adăugarea culorii nu afectează calitatea produsului
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
pe dcm nu există reacție de aminare în 30 min.XD
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Greșeala mea, nu am citit corect, este vorba de NMP, nu de DCM, DCM a fost pentru bromurare

Deci, cu DCM, 2 ore este bine**
 
Top