Sinteza cGMP a MDMA în mai multe kilograme

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

Ce părere aveți despre acest synth?

Sinteza cGMP multikilogramă a MDMA

https://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acsomega.1c05520

Mulțumesc.
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
În urmă cu ceva timp, m-am ocupat pe scurt de acest aspect. cGMP înseamnă Current Good Manufacturing Process (Procesul curent de bună fabricație). Dacă sunt pe drumul cel bun, acest articol vizează mai degrabă laboratoarele guvernamentale care încearcă să utilizeze procese de fabricație validate de cGMP. Acesta este destinat cercetării clinice și studiilor aprobate de FDA. Cred că este exagerat, dar ar putea fi unele cunoștințe bune în cadrul acestui articol. Am observat că multora dintre cei care practică acest tip de "hobby" nu le pasă de deversarea mercurului în pădurea lor preferată din copilărie. Cred că ar trebui să descurajăm cu toții utilizarea mercurului. Merc rău.
 
Last edited:

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Funcționează și a fost validată personal la scară mică. Dar achiziționarea unor precursori îl face neideal pentru majoritatea chimiștilor. De asemenea, reacția grignard pe scară largă este un coșmar pentru mine personal. Există metode mult mai bune care nu necesită substanțe chimice exotice și condiții de reacție sensibile.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Total de acord. Am folosit merc doar 1 dată pentru a testa un sintetizator și am livrat acel deșeu merc în locul potrivit cu "ajutorul" unui prieten care lucrează în locul ;-)
 
Top