Mefedrona mea îmi arde nasul ca dracu

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Am făcut rock 4-MMC și am așteptat 1 zi pentru a lăsa soluția să se usuce și să cristalizeze 4-MMC, am decis să o testez și când am mirosit 70mg, nasul meu a ars al naibii, în special pielea mea, cred că acetona este încă în produsul meu..ce pot face pentru a-mi usca mefedrona de acetonă?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Acetona se evaporă rapid. Trebuie să vă uscați bine cristalele într-un loc uscat și cald.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Da, acesta este motivul pentru care am avut o îndoială... dar este ciudat
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
din ceea ce comentați și eu pot intui și deduce că nu este vorba de acetonă, mai degrabă va fi vorba de faptul că bromo-cetona dvs. nu a terminat de reacționat bine și rămân urme de brom în produs, fiți foarte atent și dacă observați mâncărimi după aceea de la recristalizare vă rog să fiți în siguranță fără să consumați pisica
 

casperghost

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Ce metodă ai acest cristal și timp de glumă aștepți rezultatul
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Am luat 1g 4MMC pentru 1ml de apă, am pus apă într-o cratiță, am încălzit-o până când apa începe să fiarbă, am adăugat 4MMC și după ce a fost ca uleiul, l-am pus într-un pahar, am pus paharul în podul meu (este foarte rece ahah) și am așteptat 1 zi, a fost piatră solidă, dar cred că nu am filtrat suficient pulberea mea 4MMC înainte, pentru că am văzut impurități în cratiță când am fiert apa
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
La Data viitoare,să adăugați mai multă metilamină în sinteza dvs. este foarte posibil cu metoda dvs. de gătit metilamina nu deplasează bine bromul din produs,iar rezultatul este acea mâncărime care arde în corp.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
pentru 10 g de 2B4M, am pus 20 ml de metilamină 40%, dar îmi amintesc că vânzătorul meu mi-a spus că metilamina nu era 40%, ci un pic mai puțin, deoarece el a făcut-o pentru mine (dacă citiți acest lucru, vă mulțumesc din nou!), așa că poate trebuie să pun 25ml, nu, am doar arsuri în ochi (chiar și atunci când port ochelari, ca ochelari de schi, dar pentru chimie și o mască de asemenea (ABEK1), dar nu este 2 în 1 este 2 produse diferite, plâng foarte mult a doua zi ahah, dar 2 zile după ce sunt normale) ant asta e tot, eu port mănuși și un costum 3M

Locul în care fac 4MMC este mansarda mea și las fereastra deschisă noaptea așa că este rece.. Poate că reacția nu este suficient de fierbinte ..? Am o placă de încălzire astfel încât să pot face o baie de apă caldă și să pun sticla mea care conține 2B4M/M40/DCM în interior pentru a începe reacția, dar nu pot vedea temperatura, deci...

Oh și mai am o întrebare, când pun HCl și acetonă în baza mea liberă de 4MMC pot amesteca câteva minute și filtra sau trebuie să o pun în congelator? Pentru că atunci când pun acetonă, văd roci 4MMC și este foarte foarte alb, așa că poate pot să o fac?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
ok prietene... bine, atunci este cu certitudine totală că metilamina nu și-a făcut bine treaba și nu a reușit să deplaseze bromul, care este cel care produce acel efect lacrimogen... Metilamina pe care o folosiți nu este în proporția corectă așa că ar trebui să adăugați un exces de ea..ok? în lotul următor adăugați 30ml sau 35ml de metilamină acest lucru nu vă va strica deloc munca, dimpotrivă, un exces de metilamină favorizează în general sinteza bromocetonelor realizate în laboratoarele de acasă deoarece nu există mediul controlat pentru sinteză. încercați să mai faceți un lot și la temperatura camerei dați-i mai mult timp să reacționeze bine, eu i-am curățat bine baza de cel puțin 3 ori cu apă distilată, și da, când adăugați hcl rece picătură cu picătură la 1:5 cu acetonă rece ca gheața, puneți agitatorul magnetic la viteză maximă, deoarece atunci când hcl-ul este adăugat pe bază, acesta trebuie să fie în mișcare constantă pentru a produce sarea (acest lucru poate dura puțin timp pentru ca cristalele de mefedronă să înceapă să apară), odată ce pH-ul ajunge la 5 sticla sa Precipitatul trebuie să fie plin de cristale, lăsați-l să se miște pentru încă mult timp și apoi puneți-l în congelator pentru câteva ore. Odată terminat acest lucru, se filtrează cristalele și se usucă bine pentru a se trece la recristalizarea lor în acetonă și apă.
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Nu am agitator magnetic, fac 4MMC cu o sticlă mică de vodcă deci... dar îl pot cumpăra sau poate știți un DIY pentru a agita rapid o soluție pentru acest timp? Eu pot amesteca încet soluția într-un pahar timp de câteva minute cred, nu? Și poate acesta este motivul pentru care randamentul meu nu a fost bun !!!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Cea mai bună opțiune ar fi să investiți câțiva euro sau dolari, în funcție de locul în care vă aflați, într-un agitator magnetic, chiar dacă este unul dintre cele ieftine care nu încălzește, doar își va scutura baza, dar sunt sigur că îl veți folosi foarte mult și, odată ce l-ați cumpărat, îl puteți folosi și dvs. pentru a face toată munca de la început până la sfârșit. Dar pentru moment, ceea ce ar trebui să faceți este să îi puneți baza într-un pahar și să amestecați constant cu o tijă în timp ce adăugați hcl, amintiți-vă întotdeauna să păstrați totul înghețat în timp ce formați cristalele, puteți folosi o găleată plină cu gheață zdrobită și să vă puneți paharul în interior între gheață cu baza și să adăugați hcl încet
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Bine, voi face asta, nu știu dacă voi cumpăra lucruri Vevor sau nu, cred că o voi face, pentru că este ieftin!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
În firul dvs. anterior, v-am scris că aveți aproximativ 1,5 grame de impuritate clorhidrat de metilamină. Învățați să citiți cu atenție - aceasta va rezolva multe probleme.

Ps. În urmă cu o săptămână, am prevăzut această problemă)
 
Top