N-(2-fenilpropil)-Piperidinonă

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Am citit postarea despre sinteza fentanilului și speram că cineva poate oferi câteva informații sau un ghid privind modul de obținere a acestui precursor al alfa-metil-fentanilului. Acest compus pare un candidat bun pentru uz casnic, deoarece este suficient de puternic pentru a fi ieftin, dar suficient de durabil (se presupune că este mai durabil decât fentanilul obișnuit, nu pot găsi cu cât de mult) pentru a fi mai practic.

Știu că fenil 2 bromopropanul poate fi obținut din alilbenzen și acid hidrobromic, cred, dar există și alte căi?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ce înseamnă "pentru uz casnic"? Această substanță este extrem de puternică și poate duce la deces în caz de greșeală prostească. Echipa forumului BB nu vă recomandă să o preparați sau să o utilizați din motive de siguranță.
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Da, foarte puternic, dar cu precauțiile necesare, cum ar fi o mască de gaze, haine lungi pentru a preveni absorbția prin piele, ștergerea tuturor lucrurilor după și în timpul sintezei pentru a elimina orice resturi, poate chiar naltrexonă/naloxonă înainte de utilizare pentru a fi mai în siguranță, se poate face fără prea multe probleme.

În plus, ar trebui să se producă doar cantități mici pentru a susține un obicei. Dacă cineva este la punctul de a face fent, fie au un obicei sau în curând va fi.
 

findus78

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 6, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Sunteți sigur de aceste informații despre potența α-metilfentanilului, am văzut vreo 6 surse diferite, toate spun puteri diferite, de la 50x la 200x, 100x, 7000x morfină, cred că ultima sursă a confundat-o cu 3-metil-F. Wikipedia spune: α-Metilfentanilul are efecte similare cu fentanilul. Este mai puțin puternic în greutate datorită afinității reduse de legare la locul său țintă
 
Top