Aveți nevoie de explicații despre adaptorul de vid din cartea Fester

Remove

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Am început să studiez modul de fabricare a metamfetaminei citind Secret Of Methamphetamine Manufacture 7 edition by uncle fester, I confusing about chapter 3 preparation of phenylacetone, about vacuum adapter, fester explained, that in a vacuum adapter plug cotton and 2 teaspoon of drierite and plug cotton again, acest lucru face un pat de drierite care împiedică să cadă în balon și banda de conectare în mamelonul de vid, ce funcție de banda de conectare în mamelonul de vid, și puteți trimite explicații cum să conectați banda la mamelonul de vid, da-mi imagine este mai bine, eu sunt încă novice

Mulțumesc pentru răspuns
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Hm, cred că se referă la un tub de uscare, care este simțit cu vată și un desicant, astfel încât să nu se acumuleze umiditate, ci aer uscat.
UHBnZm90aw
YWqUD2FEnc

Ei bine, nu cunosc cartea, dar asta îmi imaginez.
 

Remove

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
este tubul de uscare diferit de adaptorul de vid?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Multe dispozitive de laborator care au o conexiune pentru aer sunt denumite adaptoare de vid.
Aș spune că adaptor de vid este un termen larg, un tub de uscare este cu siguranță un tip de adaptor de vid, este folosit pentru a usca aerul care este aspirat, în sens invers nu este folosit deloc. Apoi, utilizarea bumbacului și a desicantului, care se potrivește exact pe un tub de uscare.
 
Top