neutralizarea bazei libere de amfetamină la sulfat de amfetamină. întrebări și răspunsuri care vă pot deranja.

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Bună ziua tuturor . firul a fost creat datorită faptului că am câteva întrebări fără răspuns.

întrebări :
1.baza (uleiul) fără amfetamină trebuie amestecată cu un solvent toluen / dcm etc. înainte de neutralizare?
dacă da, în ce proporții? 20-30% din volumul uleiului va fi OK?

2. în ce raport să diluați acidul sulfuric cu IPA? afectează acest lucru performanța?
Eu folosesc un raport de 1: 4 acid / IPA , am folosit și un raport de 1:10 acid / IPA

3. Care ar putea fi cauza scăderii performanțelor? Cobor de la pH la 5-6. acidul diluat este adăugat încet în porții de 50-100 ml. agitatorul a tras tot timpul. recent am adăugat IPA în ulei (ar putea cauza o scădere a randamentului?) dintr-un litru de ulei mi-au ieșit 700-800g după uscare. greutatea uleiului a fost de 960g pH 12. înțeleg că ar trebui să iasă aproximativ 960g de sulfat de amfetamină, nu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună. Toate aceste întrebări au primit răspuns sau au fost descrise anterior. Uitați-vă aici.
Da, ~50/50% este bine
Nu este în regulă. 960 g de ulei Amph reprezintă 7,1 mol, prin urmare, trebuie să obțineți 3,55 mol de sulfat de amph 1308 g.
Ce vrei să spui? Agitator?
Ați putea pierde sulfat de amf în timpul spălării
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mulțumesc mult pentru răspuns, adică 1 l de ulei se amestecă cu 1 l de solvent. acid cu acetonă sau IPA într-un raport de 1:10

care solvent este cel mai bun? Eu aș merge spre dcm, se va evapora mai repede
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
cum să calculați raportul de acid sulfuric concentrat pe un astfel de volum. Știu că trebuie să adăugați acid încet, dar ar fi bine să știu câtă soluție trebuie să preparați în acest raport de 1:10
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Am găsit undeva că există 180 ml de acid sulfuric pentru 1 litru de ulei de amfetamină. Mă întreb dacă raportul de 180ml: 720ml IPA va da un pH de 5-6. presupunând 1:10 va trebui să adăugați o cantitate mare din această soluție. nu va afecta performanța?

aaa și eu am o întrebare despre putere. pH-ul are vreo legătură cu puterea produsului? ce părere aveți despre adăugarea a 50-100g de L-fenilalanină la produsul finit pentru a spori efectul?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Puteți evapora IPA după spălare și puteți obține sulfat de amfe din soluția de spălare.
nu
zvonuri fără sens
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
ce determină puterea g patton my good sir?
sau pur și simplu își pierde puterea cu cât încurci mai mult etapele de reacție, ceea ce înseamnă că dacă totul merge bine, va avea o rezistență ridicată, dar dacă se încălzește, își pierde puterea sau este randamentul care se pierde în schimb?
Cu alte cuvinte, care ați spune că este cheia pentru a obține cea mai bună rezistență?
Îmi pare rău dacă acest lucru este în locul greșit sau a fost descris în altă parte, nu pot găsi dacă este.
 
Top