Noul proces PMK 2503-44-8???!

hapax83

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua,

Am încercat să obțin informații despre prelucrarea noului pmk oferit ca precursor CAS 2503-44-8 și am găsit ceva care mă îngrijorează.

CAS 2503-44-8 este 3'',4''-Dihidroxifenilacetonă, astfel încât prima idee ar putea fi utilizarea acesteia ca fenilacetonă normală și veți obține produsul dorit cu 3'',4''-Dihidroxi adăugat, corect?
Deci, imaginați-vă că încercați să obțineți baza liberă folosind reducerea NaBH4, de exemplu, în acest caz veți obține:

3,4-Dihidroximetilamfetamină (HHMA) ref: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11559034/

Este metabolitul principal al MDMA, astfel încât veți obține ceva similar cu MDMA, dar nu MDMA reală, așa cum se presupune dintr-un precursor PMK MDMA.

Este posibil să existe un proces pe care nu îl cunosc, pentru că nu sunt chimist, pentru a o transforma în MDMA reală, dacă cineva are mai multe informații... dar în prezent acest lucru este ceea ce s-ar putea întâmpla în mod normal, deci fiți atenți.
În cazul în care o prelucrați, de exemplu, cu o hidroliză alcalină pentru a șterge grupul hidroxil, veți obține teoretic P2P, nu MDP2P, posibil să mă înșel, dar este ceea ce are mai mult sens.
Mulțumesc.
 
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Acest precursor poate fi utilizat pentru a produce 3,4 metilendioxifenilacetonă. Dar randamentele vor fi scăzute, iar costul produsului final este ridicat, există căi de sinteză mai optime.

Grupa OH nu poate fi ștearsă pentru a obține fenilacetonă nesubstituită.
 

hapax83

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Mulțumesc nu produs bun atunci.
 
Top