Mirosuri de aldehide aromatice

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Există bezaldehide substituite sau analogi ai benzaldehidei (precum tiofenecarboxaldehida) care au același miros de migdale ca benzaldehida (și care ar fi putut fi confundați cu aceasta)?

Cu ceva timp în urmă am avut ceea ce am crezut că este benzaldehidă. Aceasta avea un miros puternic de migdale și s-a condensat cu nitroetan în ceea ce am crezut că este P2NP (cristale asemănătoare unor ace de culoare galben deschis). Acum am nevoie să știu dacă acel compus ar fi putut fi altceva decât benzaldehida (o altă aldehidă).
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
temperatura de topire?
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
De ce? Dacă te referi la P2NP, le-am folosit pe toate și nu am verificat m.p. pe atunci.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
da p2np punct de topire
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Așa cum am spus, nu mai am nimic din p2np. Am doar amfetamina făcută din el. Și, oricum, în prezent nu am acces la niciun echipament de laborator sau oportunități de a efectua teste. Amfetamina este ciudată, ceea ce mă face să mă îndoiesc că este amfetamină deloc și dacă este sigur să o consum; de aici și subiectul.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Măsurați punctul de topire al sării de amfetamină. echipament termometru, capilar de sticlă subțire și sobă electrică. Dacă nu aveți nimic de verificat, atunci nu veți putea instala ce fel de produs aveți. Cel mai nerecunoscător lucru este să ghicești.
 
Top