Question o oală de gaz off

cnasty1988

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sunt destul de nou în ceea ce privește practica reală, fac cercetare de ani de zile, aceasta este cea de-a treia reacție a mea, iar când mi-am creat gazul pentru a separa metamfetamina de solvent, a existat un ulei maro la botul pe care l-am separat, dar nu pot să-l fac să cristalizeze, mă poate ajuta cineva?
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Nu știu ce tip de solvent folosiți și, prin urmare, nu știu dacă este mai greu sau mai ușor decât apa, dar mi se pare că există o șansă mare să vă contaminați solventul cu umezeala din butelia de gaz! În special atunci când se utilizează acid murriatic și folie de aluminiu pentru a genera hidrogen sulfurat, se produce și multă căldură. Aceasta încălzește rapid soluția acidă din sticla de gaz, făcând-o să urce pe furtun împreună cu gazul sub formă de abur. În momentul în care această umezeală atinge solventul, absoarbe orice meth pe care l-ați precipitat deja. NU AR TREBUI SĂ EXISTE NICIODATĂ NIMIC PE FUNDUL SOLVENTULUI ÎN TIMPUL GAZĂRII, ÎNAINTE SAU DUPĂ! Vă puteți asigura că nicio picătură de apă nu vine accidental cu solventul în momentul separării turnând solventul printr-un teanc de mai multe filtre de cafea. Apoi, după ce verificați că nu există picături care să plutească deasupra sau pe fundul solventului, sunteți pregătit să gazați. O modalitate de a vă asigura că prin furtun nu iese umezeală este 1. Utilizați acid sulfuric și sare gemă pentru a genera gazul, deoarece reacția nu este la fel de extremă și produce mult mai puțină căldură, sau, dacă utilizați acid murriatic (acid clorhidric) și folie de aluminiu, puteți umple un recipient mare și lat
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Acidul muriatic și folia de aluminiu nu funcționează 😑 Al+HCL --->AlCl+2H hidrogen gazos, nu clorură de hidrogen dacă aluminiul nu captează ionul de clorură nu ar exista o reacție. Totuși, probabil că este apă
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Care a fost solventul dumneavoastră? Ați uscat gazul? Cu ce ați preparat gazul? Probabil a fost apă, deoarece dacă nu uscați gazul, acesta conține o anumită umiditate și, în funcție de solvent, se va scufunda la fund. Ar trebui să evaporați cea mai mare parte a acestuia pentru a-l cristaliza, deoarece metamfetamina este foarte solubilă în apă.
 

fcx13

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ajutor Am aceeași problemă.
De când am oprit gazarea, pulberea s-a topit din nou. Ce ar trebui să fac? Este acum în acetonă rece.
 

Attachments

  • vmHPdCUcOn.jpg
    vmHPdCUcOn.jpg
    1.1 MB · Views: 22
  • gFP5UXbmAd.jpg
    gFP5UXbmAd.jpg
    985.4 KB · Views: 27

abbalabba

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 25, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mă întreb Care este cel mai bun și cel mai natural mod uscat de a genera gaz clorură de hidrogen uscat, altul decât asidul sulfuric pe NaCi

Sărurile de mercur fac gaz HCI în timp ce amalgamarea este în prossess cu aluminiu Și ce despre NaOH + H2O și aluminiu doza că procesul relice ionul de clorură
 
Top