P2P prin benzaldehidă și MEK

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
este mai rapid mod mai bun pe scară largă samw cum ar fi utilizarea mexico baieti
 

american gopnik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 18, 2023
Messages
28
Reaction score
17
Points
3
Îmi pare rău, dar acest mesaj nu are niciun sens
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Am găsit și această lucrare și pare foarte promițătoare. Se pare că această cale este verificată de chimiști criminaliști. Dar nu am auzit niciodată de rezultate reale. Am sperat că această procedură ar putea ajuta să devin independent de P2NP Fe/HCl sau nitroetan în general.
A avut cineva succes cu aceasta?
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Iată un link către lucrarea completă din partea 1. Este puțin enervant, deoarece fiecare pagină trebuie deblocată așteptând numărătoarea inversă a anunțului de 10 secunde sau înscriindu-se. Am observat pe smartphone-ul meu că blocajele de pagină au apărut accidental între fiecare pagină. Deci, un smartphone poate oferi o modalitate de a vizualiza fără a aștepta 10 secunde pentru fiecare pagină. Dar rețineți că există o parte 2

 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
american gopnik a atașat această lucrare. dar o modalitate ușoară de a avea acces la lucrări de cercetare este sci-hub.wf, majoritatea dintre voi ar trebui să știți.
trebuie doar să copiați și să lipiți numărul DOI al articolului și pdf-ul ar trebui să se deschidă.
Ca acest link aici. https://sci-hub.wf/10.1016/j.forsciint.2016.03.034

Dacă acest lucru ar funcționa ca în articol, vă puteți aștepta la cca. 75g P2P din 100g de benzaldehidă.
MEK este foarte ieftin și cred că puteți distila excesul molar de 6-10x pe care îl utilizați după reacție și îl puteți reutiliza în lotul următor. Totul, cu excepția benzaldehidei, este OTC, ceea ce mi-a plăcut cel mai mult.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
A observat cineva că, în fiecare dintre etapele anterioare, criminaliștii introduc benzaldehidă nu numai în prima reacție de condensare, ci și în altele de pe listă? Toate rapoartele pe care le-am găsit despre această reacție care nu provin de la profesioniști nu includ niciodată benzaldehidă în mai multe etape, dar randamentul este, de asemenea, mult mai scăzut. Se pare că criminaliștii au obținut randamente mult mai bune. Presupun că, dacă se respectă întocmai lucrarea de medicină legală, randamentul ar fi mult mai bun, chiar dacă se consumă benzaldehidă.
 
Top