Pentedrone

Yodaspártai

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2023
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Bună ziua, se ocupă cineva de sinteza pentedronelor?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Nu uitați să țineți cont de o creștere a masei molare de 29 în ceea ce privește 2-bromopropiofenona (nu cea 4'-metilată)
 

Yodaspártai

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2023
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Îmi amintesc că am mai văzut sinteza pentedronelor aici, dar nu o găsesc🤔
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Pe scurt: Acilația Friedel-Crafts a toluenului sau benzenului cu clorură de pentanoil în prezența AlCl3 anhidru, rezultând aril n-pentenil-1-onă care este bromurată pe poziția 2. Aici aveți mai multe opțiuni, dar aveți grijă că cetonele alfa halogenate sunt lachrimatori notorii, și aceasta este reacționată cu metilamină, de preferință în 2-metil-pirrolidonă, pentru a obține baza liberă care este gazată cu clorură de hidrogen în solventul nepolar cu care a fost extrasă pentru a forma produsul solid brut final care este de preferință recristalizat înainte de utilizare. Mult noroc și viteză bună!
 

Yodaspártai

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 27, 2023
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Vă mulțumim foarte mult!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
nu uitați că acest lucru este doar din memoria mea și ar trebui să urmați întotdeauna experimentele cu proceduri scrise numai atunci când acestea vă sunt clare... de fapt, intermediarul bromat sunt destul de sigur că l-am văzut aici pe liste, astfel încât, chiar dacă obțineți chestia nocivă, este deja suficient de pură pentru dvs. (purificarea acesteia este problematică) și trebuie doar să faceți pasul sintetic final și sarea din acesta
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Da, este adevărat, așa cum spui tu, medicamentele nu sunt atât de ușoare dacă nu știi ce faci
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Exist pentru ca oamenii să fie motivați în înțelegerea cunoștințelor moleculare înainte de a-și asuma experimente pregătitoare care pot reprezenta o amenințare pentru ei și chiar pentru alții... am făcut și eu o mulțime de greșeli stupide, dar am supraviețuit și am învățat din ele.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Știe cineva cum să sintetizeze NEP (N-etilpentedronă) ?
 
Top