Question Nivelurile PH????

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Dacă adaug prea mult acid clorhidric la produsul meu, este posibil să adaug ceva pentru a inversa nivelul PH-ului înapoi?
 

tatanga

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Dacă "apa metanică"
din balonul Erlenmeyer este mult prea acidă (de exemplu, 10 picături de acid clorhidric prea mult), se toarnă cantități generoase de hidroxid de sodiu până când toată meth-ul din apă devine din nou "bază liberă" și este complet transformată în toluen. Stratul de apă se aruncă și se introduce apă distilată nouă, se neutralizează cu acid clorhidric până când toată meth-ul a dispărut
a trecut în apa nouă, iar valoarea PH-ului este apropiată de neutru DE ACESTA DATĂ. Abi
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Mai întâi de toate, ce produs aveți? Mai bine efectuați o re-extracție: adăugați o soluție alcalină pentru a obține baza liberă a produsului dvs. și extrageți-o cu un solvent adecvat. Apoi, repetați procedura de acidifiere. Utilizați hârtie indicatoare de pH.
 
Last edited by a moderator:

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
4MMC Mefedronă folosind brom și DMSO am adăugat acid clorhidric după reacție măsurând nivelurile de ph, dar cred că benzile de testare ph au fost contaminate. am testat cu benzi noi înainte de a curăța produsul cu acetonă
 
Top