PH de bmk ??? Basify???

sumof666

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 29, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Bună tuturor:D
Aș dori să întreb ce ph ar trebui să fie Bmk după basificare...??? Este creșterea YELD???? unii oameni doar sări peste acest pas. Ce diferență face?? Eu folosesc metoda leuckart wallach:( fără randamente spectaculoase:(
Un ph ridicat al bmk-ului mi-ar crește rezultatele???
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
BMK 5449 este deja saponificat, adică este deja sare de sodiu și ar trebui să fie foarte alcalin în apă datorită bazei reziduale prezente. Prin urmare, adăugarea oricărei baze, cum ar fi NaOH, este un nonsens total.
 

sumof666

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 29, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Am înțeles că nu am specificat ce bmk... bmk sintetizat din unul dintre precursori precum apaan. Deci ce diferență face să se folosească ca direct în leuckart-wallach sau basify și apoi leuckart-wallach. Dacă este nevoie de Basify, atunci ce ph ar trebui să aibă Bmk prin basif?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nu există un răspuns universal valabil pentru toate zecile de variații diferite ale "BMK". BMK, care era anterior un alt nume pentru fenilaceton, P2P, înseamnă în noua limbă chineză doar "precursor direct P2P". Și există multe posibilități
 

sumof666

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 29, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ok :D să încercăm în alt mod...
Îmi pregătesc cetona din apaan... ph-ul după această etapă este scăzut. ÎN ACEST PUNCT, UNII CHIMIȘTI BASIFICĂ BMK PENTRU A CREȘTE PH-UL, IAR ALȚII ÎL FOLOSESC IMEDIAT.
[Dacă vă uitați la pdf-ul făcut de poliția nl despre conversia apaan, puteți găsi că a fost menționat]
Întrebarea mea era ce influență are ph-ul bmk asupra reacției leuckart wallach??? Eu nu o bazifiez pe a mea și, înainte de a irosi orice caustic, vreau să întreb dacă merită.
 
Top