Question Farmacie

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Știe cineva o farmacie online de unde pot obține medicamente obișnuite? Cum ar fi antibiotice etc.? Fără un Rx, desigur
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Aceste locuri se numesc ,,farmacii combinate" și pot vinde anumite medicamente eliberate pe bază de rețetă combinate cu alte medicamente sau ingrediente inerte. Așadar, ceea ce vreau să spun este că vă puteți uita la ceea ce poate vinde o farmacie de compoziție, iar acestea sunt lucrurile pe care le puteți cumpăra în acest fel. De asemenea, puteți găsi aceste întreprinderi prin căutarea de farmacii combinate
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sau cel puțin asta mi s-a spus. Am aceste pastile albastre fără rețetă. S-ar putea să fac o serie de probe. 😄
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Mulțumesc o grămadă!! Deci, puteți comanda prin intermediul lor fără a se confrunta cu o problemă de prescripție medicală? Vor fi fabricate pastilele?
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da. Dar majoritatea farmaciilor sunt farmacii combinate. De exemplu, CVS este o farmacie de compoziție. Puteți comanda prin intermediul lor fără prescripție medicală, va exista în schimb un chestionar despre aspecte ale sănătății dumneavoastră. Nu ar trebui să fie nevoie să spun, dacă spuneți că aveți oricare dintre chestiile de pe chestionar, nu puteți obține marfa.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu am văzut antibiotice pe listă, iar acestea sunt reglementate mai mult decât alte medicamente din cauza rezistenței bacteriene și a utilizării excesive. Am văzut însă câteva medicamente valoroase
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
505
Reaction score
236
Points
43
Vă mulțumim, domnule!
 
Top