phikal thikal

lokozombo

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 20, 2023
Messages
11
Reaction score
4
Points
3
ce părere aveți despre cărțile thikal și phikal? A folosit cineva? Pentru cei interesați, postez un link către pdf
https://erowid.org/library/books_online/pihkal/pihkal_print.txt
https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/hive/hiveboard/picproxie_docs/000532880-Alexander_Shulgin_and_Ann_Shulgin_-_TiHKAL.pdf
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Mulțumesc, domnule.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Acestea nu sunt cu siguranță cele mai simple rețete, dar oricum trebuie citite pentru fiecare psi-chimist.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Aceste cărți sunt clasice. Le am pe amândouă în format paperback, precum și Total Synthesis I și II.
Da, toată lumea atât de grăbită să termine ceva caută o rețetă, un model, o scurtătură, o breșă. Unul va fi în cele din urmă binecuvântat de noroc, dar nu ar trebui să conteze niciodată pe el pentru a se descurca, cu atât mai puțin pentru a lovi o oportunitate de schimbare a vieții, și ridica un picior în sus în viață. Trebuie să înțelegem că norocul util este unul pe care îl putem genera, el apare atunci când pregătirea și oportunitatea se întâlnesc. Oportunități de toate felurile se ivesc, dar dacă cineva nu este pregătit, nu va face nimic din ele, nici măcar nu le va recunoaște și se va plânge că norocul nu iese niciodată în cale.

Acest gând îmi amintește de un citat al lui Abe Lincoln:

"Dă-mi șase ore să tai un copac și primele patru mi le voi petrece ascuțind securea"

Oricum, mai trăiește vreun stup de albine? Aici este noul lucru, nu-i așa? A durat mult până au reușit, dar de când stupul a dispărut în aer, niciun alt site nu s-a simțit ca acasă, reunind discuții de nivel bun, organizate decent, susținute de experți care aduc informații actuale și în creștere.

BB, Te salutăm!
(prin "noi" mă refer doar la mulțimea care este de acord. Nu cei care greșesc)
 
Top