Vă rog să mă ajutați, există vreun substitut pentru acetonă în timpul cristalizării?

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Nu există nicio modalitate de a obține acetonă în țara noastră, dar puteți cumpăra agent de degumare acetonă cu o puritate de 80-85. Poate agentul de degresare acetonă să înlocuiască acetona în timpul cristalizării? Sau alți solvenți pot înlocui acetona?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
alcool izopropilic sau etilic. Aveți nevoie de mai multe date, pentru ce scopuri este întrebarea dumneavoastră?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Stimate domn: Dacă primesc 100 ml de bază D-metil, ce trebuie să fac pentru a o cristaliza în cristale? Am reglat pH-3 pe încălzitor și l-am încălzit la 130°. Le turnați în alcool izopropilic.
1: Care este volumul de alcool izopropilic?
2: Alcoolul izopropilic trebuie să fie refrigerat în prealabil?
3: După ce se toarnă baza metil liberă în alcool izopropilic, trebuie să fie înghețată în frigider înainte de a se cristaliza?
4: Cât timp este necesar pentru cristalizare?

Aștept cu nerăbdare răspunsul dumneavoastră, vă mulțumesc sincer
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Stimate domn: Dacă primesc 100 ml de bază D-metil, ce trebuie să fac pentru a o cristaliza în cristale? Am reglat pH-3 pe încălzitor și l-am încălzit la 130°. Le turnați în alcool izopropilic.
1: Care este volumul de alcool izopropilic?
2: Alcoolul izopropilic trebuie să fie refrigerat în prealabil?
3: După ce se toarnă baza metil liberă în alcool izopropilic, trebuie să fie înghețată în frigider înainte de a se cristaliza?
4: Cât timp este necesar pentru cristalizare?

Aștept cu nerăbdare răspunsul dumneavoastră, vă mulțumesc sincer
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Uitați-vă la alte subiecte despre cristalizare, de exemplu aici (clic), nu trebuie să duplicați.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Dcm acetat de etil ipa alkohol acetonă
 
Top