Vă rugăm să mă ajutați cu sinteza A-OIL

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua tuturor. Am o îndoială, am găsit o viteză care vine foarte lichidă. Vreau să știu dacă surplusul este A-OlL, deoarece am o cantitate considerabilă de lichid.
Are un miros puternic de "pește" și ph-ul este egal sau mai mare de 10.
 
Last edited:

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
încercați să o neutralizați cu acid sulfuric și vedeți dacă se prăbușește
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Aceasta este o imagine a lichidului. cum trebuie să adaug acid sulfuric? Cât de mult?
 

Attachments

  • 1ASHQZ6ILy.jpg
    1ASHQZ6ILy.jpg
    336.8 KB · Views: 363
  • 6yhbtC2epU.jpg
    6yhbtC2epU.jpg
    1.2 MB · Views: 392

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sărarea amfetaminei freebase se face de obicei cu un amestec de acid sulfuric:izopropanol de 1:5 până când soluția a ajuns la un pH de 6-7, de asemenea freebase-ul trebuie amestecat cu izopropanol. Se folosește o seringă pentru a adăuga acidul picătură cu picătură spre sfârșit.
Agitați soluția, sulfatul de amfetamină ar trebui să fie vizibil de la prima picătură în soluție, dacă soluția este prea groasă adăugați mai mult izopropanol pentru a o amesteca mai bine. Sper că acest lucru vă ajută.
 

diminutoelfo

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 6, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Apoi trebuie să:
1º Să fac o soluție de acid sulfuric cu izopropanol 1/5 100ml acid sulfuric + 400ml izopropanol
2º Adaug amestecul anterior picătură cu picătură la lichidul din fotografie (posibilul A-OIL)
Cum pot să știu dacă am adăugat suficient? Când PH-ul este de 6 sau 7? Există vreun risc în amestecarea izopropanolului cu acid sulfuric?
Îmi cer scuze pentru atâtea întrebări, dar nivelul meu de engleză este un pic de bază și vreau să înțeleg 100% procesul.
Salutări și vă mulțumesc foarte mult frate
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
În primul rând: Acidul sulfuric concentrat nu este complet inofensiv, asigurați-vă că purtați ochelari de protecție și mănuși în timpul activității.

Acidul sulfuric și izopropanolul trebuie să fie cât mai lipsite de apă posibil.

Dacă utilizați hârtie de pH, înainte de a testa soluția de bază liberă, umeziți hârtia de pH cu apă distilată, acest lucru va garanta un rezultat precis.

Eu aș lua o cantitate mai mică pentru testare.
De exemplu, amestecați 10 ml de posibil freebase (ulei A) cu 30 ml de izopropanol.

Apoi amestecați soluția acidă cu 2 ml de acid sulfuric și 10 ml de izopropanol. Aici adăugați încet acidul sulfuric la izopropanol, aveți grijă să se încălzească. Folosiți o seringă. Dacă cantitatea nu este suficientă, pur și simplu amestecați o nouă soluție acidă și continuați.

Baza liberă (uleiul A) este bazică, cu un pH mai mare sau egal cu 10. Cu ajutorul acidului neutralizăm baza până la un pH maxim de 6 (neutru), orice valoare mai mică ar reduce randamentul, iar sulfatul va deveni roșiatic.

Așadar, odată ajuns la pH 7-8 procedați cu atenție și amestecați întotdeauna bine soluția de freebase după adăugarea acidului, așa cum am mai spus, dacă devine prea groasă adăugați mai mult izopropanol, chiar dacă ar trebui să fie 100ml :D

Separați sulfatul obținut cu un filtru și uscați bine.

Eu aș mai face una sau două etape de curățare în funcție de situație, dacă sulfatul este curat îl puteți consuma imediat. Atenție foarte pur :D
 
Top