Question Vă rog să mă ajutați.. Am dat-o în bară (amfetamină)

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Deci, pentru context. Am turnat 550 ml de uleiul meu și 1100 ml de metanol într-o găleată de polietilenă. După ce am turnat totul în ea, am adăugat cafeină pură (aproximativ 400 g) și am pus-o acolo deodată. Apoi am luat o mustață și am început să învârt ingredientele ca un nebun. Știu că totul a fost destul de clandestin (am o configurație bună la mine acasă cu pahar de laborator magnetic swirler etc. Dar nu acolo)

După aceea am turnat acid sulfuric 50% în ea (am primit doar Luca 100ml max) am pus toate im.there pentru că nimic nu Happend Ph scăzut de la 10,40 la ca 9,8 și am fost în gol pe acid...
Așa că am decis să pun soluția în sticle și să o păstrez în frigider până când voi obține acid nou (de data aceasta am reușit să obțin 98%, încă nu am livrat)

Întrebarea mea este acum. Am dat-o în bară atât de tare încât trebuie să o arunc sau este posibil să îmi salvez soluția doar cu mai mult acid pentru a o aduce la 6,7-7 ph.

Este posibil ca cafeina să încetinească reacția dintre acid și ingredientele principale? Pentru că prima dată am făcut-o fără cofeină și a funcționat destul de bine (lot mic de 50 ml și am obținut 30 ml de acid).

Ar fi grozav dacă cineva mi-ar putea explica greșeala.

Mulțumesc mult băieți!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Nu procedați astfel, mai întâi luați uleiul și dizolvați-l 1:1 în metanol sau acetonă și picurați acid sulfuric dizolvat, de asemenea, într-o proporție de 1:5 în acetonă, picurați picătură cu picătură cu agitare constantă până la producerea sulfatului la ph5-6, odată ce acesta Filtrați-l și apoi adăugați cafeina la alegere. Dacă este uscată, puteți adăuga metanol până la obținerea consistenței corespunzătoare.
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Bro se pare că fiecare are o rețetă diferită au spus că Vetter sale de a pune cofeina înainte de acid lol întrebarea mea este pot reacue lotul meu sau este fucked up. Ideea mea a fost să cumpăr 98% acid sulfuric și să încerc să aduc ph-ul în jos.. Are efect?
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Și o mulțime de tipi mă aur că ph-ul ar trebui să fie 6,8-7 Până la 5 Amfetamina se dizolvă au spus
 
Top