Păstăi, paie sau semințe, unde este oala de aur?

8bit

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua tuturor! Vreau doar să spun cât de minunat mi se pare acest loc. Nu sunt suficient de tare pentru a fi chimist (cu excepția cazului în care gătitul contează, deoarece așa îmi fac pâinea), dar am pândit pe forumurile de chimie a medicamentelor și pe reddits în speranța de a absorbi puțin din abilitatea unora dintre voi de a realiza magia pe care o numiți știință 😂. Nu am răbdarea de a sta jos și de a învăța lucrurile de care am nevoie pentru a sintetiza ceva de departe dincolo de nivelul de începător, dar totuși pândesc, citesc, încerc să înțeleg și să mă minunez. Sunt foarte fericit că acest site există și că l-am găsit pentru că doar cu cantitatea de ppl ca mine am știut că trebuia să existe mai multe locuri ca acesta online.

Întrebarea mea: Am adunat o pungă de hârtie de cumpărături plină cu păstăi de mac, paie și semințe din păstăi primăvara trecută. Acestea nu au fost lăsate să se usuce înainte de a le recolta, ci le-am uscat după aceea și intenționez să fac ceai, deoarece tot ceea ce am citit despre opiul în fulgi pare dezamăgitor. Am găsit ceva pe myctopia, comunitatea pasionaților de ciuperci, despre o posibilă metodă de obținere a unei pudre maro rafinate, considerată a fi sulfat de morfină și, dacă cineva este interesat, voi căuta și voi posta raportul lor. Oricum, când mi-am recoltat păstăile, multe aveau semințe, așa că sacul meu cu păstăi și paie este, de asemenea, plin de semințe. Voi păstra câteva pentru a le planta din nou, dar m-a făcut curios dacă păstăile/paiele sunt mai bune pentru obținerea alcaloizilor sau a semințelor. Sunt aproape sigur că am citit că singurul motiv pentru care ceaiul din semințe de mac este farmacologic activ este faptul că materia vegetală din păstăi acoperă exteriorul semințelor și este cea care face de fapt magia - semințele în sine sunt inactive. Aș dori să pun orice lucru util la bun, așa că probabil voi folosi totul, dar sunt păstăile și paiele practic întreaga enchilada? Mulțumesc!
 

En3ma

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Semințele nespălate și reziduurile din interiorul păstăii vor fi cele mai puternice dintre alcaloizi, urmate de pos. dar nu neglijați tulpinile!

Eu prefer să sparg păstăile separat, apoi să arunc paiul și păstăile într-un robot de bucătărie. La momentul respectiv, aș arunca aproximativ 15-20 (în funcție de mărime) într-un vas cu apă fierbinte și 10% suc de lămâie. Aruncați la sfârșit semințele din blender (am constatat că sunt de-a dreptul josnice dacă le amestecați).

Încercați să mențineți ceaiul pe punctul de fierbere timp de 15-20 de minute, apoi opriți arzătorul și lăsați să se răcească.

Din cele 15-20 de păstăi se poate face ceai pentru întreaga familie; aveți grijă, mai ales dacă sunteți naiv, deoarece sunt ușor 4 doze moderate.

Găsiți o băutură care să vă facă bine. Am descoperit că cola dietetică a funcționat pentru mine. Nu am auzit pe nimeni să numească aroma plăcută.
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Odată ce poppie are o păstaie frumoasă, se taie tulpina și păstaia și se aruncă în blender cu apă fierbinte și o cantitate mică de acid acetic sau citric pe care îl găsesc cel mai bun
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Amestec totul, apoi prepar "ceaiul" prin fierbere în apă ușor acidă, apoi filtrez solidele printr-o bucată de țesătură pentru a putea stoarce toate produsele. Apoi evapor toată apa și rămân cu un fulg cristalin maro. Mi s-a spus că 3 grame este o doză lol! Am avut un gram și jumătate și am fost fixat greu, și mâncărime. Serios potența poate varia foarte mult. Sunt un fost consumator de heroină și popii mei m-au pus pe fund în fiecare an. Fumam fulgii cu rezultate imprevizibile, așa că anul trecut i-am pus doar în capace la jumătate de gram pe capac pentru că Doamne bea ceaiul de mac este suc de coșmar.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
11
Points
3
Am amestecat Poppys fără semințe.
U le las Peste noapte în apă rece
Apoi pun niște oțet în oală și fierb timp de 1-2 ore

Apoi strecor toate păstăile în oală și reduc lichidul până obțin o substanță asemănătoare opiului
se poate repeta de câteva ori (3-4) și se obține mai mult opiu
 

one5one

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

Am o carte minunată care explică în detaliu ceea ce încercați să faceți și recomand această carte oricărei persoane care dorește să învețe despre orice are legătură cu macul de opiu. Cartea se numește "Opium for the Masses" de Jim Hogshire. o puteți găsi pe Amazon. Opium pentru mase este o lectură obligatorie în opinia mea. Este foarte informativ și o lectură ușoară. Succes!!!
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Extracție foarte simplă de morfină cu substanțe chimice OTC foarte ieftine: https://en.wikipedia.org/wiki/Calcium_morphenate
Semințele trebuie aruncate sau păstrate pentru plantare, Tulpinile au cantități mici de alcaloizi, dar în proporții diferite față de păstăi și sunt mai puțin de dorit,
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Cartea Hogshires a pus-o pe hartă, dar "kompot" (sp) este locul de unde a început. Companiile farmaceutice folosesc cam același proces. Dacă păstăile sunt mature și uscate, semințele sunt inerte. Alcaloizii sunt în păstăi. Puterea poate varia și trebuie să fiți suspicioși în cazul păstăilor despre care nu cunoașteți istoricul. Există păstăi cu conținut ridicat de tebaină (paramorfină) de când SKF a aruncat în aer niște semințe pentru a vedea ce ar putea găsi, iar efectul asupra geneticii a fost acela de maci cu conținut scăzut de morfină și ridicat de tebaină. Noua Zeelandă le cultivă pentru marile companii farmaceutice pentru a produce oxicodonă, hidromorfonă, narcan etc., dar fără un laborator sunt destul de inutile. DEA și tovarășii săi ar fi încântați să dilueze maci cu ea pentru a-i face mai puțin atractivi, ca să spun așa. Dacă aveți păstăi bune, tăiați nodul de la bază și turnați semințele într-un ziplock. Spargeți păstăile și puneți-le în râșnița de cafea. 2 sau 3 râșnițe pline sunt de obicei suficiente. Aruncați în ceașcă, turnați ~ ceașcă de apă fierbinte peste păstăile măcinate, amestecați și lăsați să stea. Veți obține 95% la prima tragere. Strecurați cât mai multă apă din ea și savurați. La scară industrială, puteți adăuga var la lichid și majoritatea alcaloizilor vor fi eliminați. Se toarnă morfinat de calciu lichid și se adaugă clorură de amoniu. Morfina brută fără bază va fi eliminată, dar este mai mult de lucru decât pare
 
Top