Posibilă extracție pentru meth?

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Am acces atât la pseudo/efedrină, dar toate conțin povidonă. Am citit că aceasta este o pacoste și face imposibilă extracția A/B. Aceasta nu o conține. Este posibil să extrag pseudo pur din ea? Cum aș face pas cu pas? Am găsit o rețetă pentru metamfetamină aici, doar am nevoie de ajutor pentru a începe

opțiunea #1
1 comprimat filmat conține 60 mg clorhidrat de pseudoefedrină și 150 mg ibuprofen

Conținutul de excipienți:

Conținutul miezului tabletei: fosfat de calciu; amidon, porumb; amidon glicolat de sodiu; hipromeloză E-5; stearat de magneziu

Conținutul stratului de acoperire al comprimatelor: hipromeloză E-5; macrogol 6000; talk; dioxid de titan; colorant lac Ponceau 4R 22% (E124)



dacă cineva știe cum să se descurce cu povidona și alte prostii opțiunea #2

pseudoefedrină (mult mai mult)loratadină(5mg)

Excipienți:
Nucleul comprimatului conține: lactoză, monohidrat; amidon, porumb; povidonă; stearat de magneziu.
Învelișul comprimatelor conține: zaharoză; sulfat de calciu, anhidru; sulfat de calciu, dihidrat; convorbire; colofoniu;
gumă arabică; zeină; dioxid de titan; acid oleic; săpun (sub formă de pulbere); celuloză, microcristalină; carnauba
ceară; ceară albă.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Puteți găsi eter pentru extracție? Povidona nu se dizolvă în eter, ci se dizolvă în apă. Eterul extrage baza de efedrină. Există posibilitatea de a separa
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Acesta este oprionul meu 3#

Substanță activă: Fiecare comprimat conține 50,0 mg clorhidrat de efedrină.

Alte ingrediente: povidonă, stearat de magneziu, , amidon de porumb, talc și lactoză monohidrat (120,0 mg).


Yesss domnule, pot obține Diethyl eter. Ce opțiune se potrivește cel mai bine pentru scopul meu? Îmi puteți spune toți solvenții necesari și procesul pas cu pas pentru a obține precursorul minunat?
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Prin zdrobirea cât mai fină a pastilelor, urmată de o simplă extracție cu apă, veți obține probabil o substanță gelatinoasă. Stearatul de magneziu este insolubil în apă, iar talcul și amidonul de porumb vor face apa vâscoasă. Mai rău dacă încălziți apa, așa că folosiți apă la temperatura camerei. Folosiți MULTĂ apă.
Povidona este insolubilă în apă. Efedrina este foarte solubilă în apă. Lăsați să stea. Insolubilele vor cădea în cele din urmă la fund. Decantați lichidul într-un filtru și turnați substanța lipicioasă la sfârșit. Se comprimă sau se filtrează în vid pentru a elimina cât mai multă apă.

Apa conține acum lactoză și efedrină. Se bazifiază cu hidroxid de sodiu. Ephedrine freebase ar trebui să apară ca un strat uleios deasupra. Se toarnă eterul și se agită, de preferință într-o pâlnie separatoare cu aerisire foarte frecventă. Stratul de eter trebuie să conțină acum efedrină freebase, în timp ce lactoza rămâne în apă. Se scurge și se aruncă stratul de apă (partea de jos). Se toarnă puțin sulfat de magneziu anhidru (sare Epsom uscată) în eterul separat, se agită și se lasă să stea pentru a elimina apa rămasă.
Acum se face o bulă de HCl gazos sau se adaugă HCL picătură cu picătură pentru a acidifica soluția și a aduce înapoi sarea de efedrină care va precipita. Se filtrează, se evaporă eterul prins. Se termină. Se procedează la prepararea D-meth într-unul din multele moduri posibile.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Am găsit ingredientul activ al soluției Povidone-Iodine: "Povidone-Iodine %10 (%1 iod activ)"
Presupun că acesta nu este un produs optim pentru a extrage cristale de iod din acesta?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Îmi cer scuze pentru răspunsul aparent fără legătură. Am vrut să adaug mai multe la acest lucru, dar mi-a scăpat între timp.
Oricum, poate că povidona poate fi tratată în același mod ca în cazul povidonei iodate.
O soluție de NaOH %20 în H2O se adaugă încet la povidona iodată. Amestecul este apoi încălzit și filtrat. Această pastă polimerică de povidonă este prinsă în filtru și începe să se întărească atunci când este îndepărtată de sursa de căldură. Poate că această metodă poate fi aplicată pastilelor dumneavoastră, bineînțeles, combinată cu alte proceduri, deoarece nu cred că aceasta singură vă va rezolva toate problemele. De exemplu, eventual, extracția cu apă rece și solvenți diferiți (metanol?) și nu neapărat în această ordine sau re-acidificarea și precipitarea sării după ce impuritățile sunt îndepărtate așa cum s-a menționat mai sus.

Vă recomand insistent să consultați videoclipul lui NileRed despre "cum să extrageți substanțe chimice din produse fără prescripție medicală" și să vă familiarizați cu procedura pe care o descrie pentru planificarea unei extracții. Tot ce trebuie să știți pentru a vă putea învăța singuri. Dați-i unui om o undiță de pescuit, nu doar un pește. o7
 
Top