Permanganat de potasiu (KMnO4) pentru sinteza 4MMC

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Deoarece 4-metilpropiofenona nu este ușor de obținut pentru mine, am început să caut. Am găsit un articol vechi despre Rhodium pe Erowid care folosea KMnO4 pentru a produce ceea ce ei numeau doar Methcathinones sau MCAT. Factorul limitativ este utilizarea pseudefedrinei.

Mi-ar plăcea foarte mult să găsesc o sursă de pseudoefedrină pură.

Oricum, din moment ce Permanganatul de potasiu este ușor de obținut, am vrut să întreb dacă cineva are cunoștințe despre această abordare?

Mulțumesc
 

downunder175

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Am făcut această reacție o dată sau de două ori în urmă cu aproximativ 25 de ani , și sunt destul de sigur că am obținut-o și de pe rodiu !!! Rhodium este obtinerea vechi! Sincer produsul tău se poate pierde în diluția uriașă de apă pe care trebuie să o aibă această reacție dar funcționează și permanganatul este ușor de obținut . Am găsit efectele Methcathinone foarte slab , apoi, din nou, cel mai probabil nu a fost complet reacționat și încă psedeo !!! Este o reacție bună pentru începători, dar mult noroc în găsirea pseudefedrinei.--
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
74
Reaction score
61
Points
18
Mulțumesc.

Cred că ați răspuns la întrebarea pe care o puneam de fapt.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
1 dată este să-l vezi wow .
a făcut auto 4methylenopropiofenone
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Nimeni nu mai vrea să vândă efedrină sau pseseudoefedrină, chiar și chinezii se tem. Dacă cineva încearcă să vă vândă, poate fi o escrocherie. Prepară-ți sau sintetizează-ți singur din benzaldehidă
 

Precursor-supplier

Don't buy from me
Resident
Joined
May 23, 2023
Messages
85
Reaction score
42
Points
28
Deals
5
Niciun furnizor din China nu poate furniza efedrină sau pseudoefedrină, deoarece este un produs interzis, iar dacă îl poate furniza, trebuie să fie un mincinos.
 
Top