Pulverizarea CWE ?

Corleone

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 18, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua,

Îmi cer scuze în avans pentru că poate întrebarea mea a fost deja pusă aici, dar nu găsesc nimic.

Am vrut să știu dacă după ce am făcut un CWE al unui medicament care conține doar Paracetamol și Codeină (500mg/30mg) îl pot obține sub formă de pulbere?

Am zdrobit 10 tablete deci am avut 5g de Paracetamol și 300mg de Fosfat de Codeină apoi am pus în apă, apoi am pus-o la frigider și am filtrat totul și îmi revine apă foarte limpede deci e perfect problema este că gustul este pur și simplu imposibil nimeni nu îl poate consuma am încercat să îl amestec cu zeci de sirop și Fanta dar nu merge așa că aș vrea să îl reduc la pulbere și să îl pun în capsule goale și să le înghit.

Deci, am luat o cratiță și în loc să pun lichidul să se evapore și să risc să distrug Codeina din cauza căldurii am umplut cratița cu apă și am încălzit această apă și peste ea am plutit un bol (nu știu ce material este dar se încălzește deci conduce bine) apoi durează foarte mult pentru că evaporarea nu este în contact cu căldura scăzută este o baie de apă la căldură scăzută dar funcționează după câteva ore nu mai este lichid în bol dar pe partea laterală a bolului sunt urme albe așa că cu o lamă de ras recuperez aceste urme și am o pulbere albă care seamănă puțin cu coca...

Gustul este dezgustător dar întrebarea mea este : Este într-adevăr pulbere de fosfat de codeină sau este un alt produs ?

Nu știu ce am primit înapoi, poate aburul era codeina, dar l-am evaporat și am obținut o pulbere albă (aproximativ 250mg).

Este aceasta metoda corectă sau care este metoda corectă pentru a reduce codeina lichidă în pulbere ?

Mulțumesc mult ;)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Cred că da. Dacă aveți îndoieli, verificați produsul prin reactivul Mandelin sau prin procedura de determinare a punctului de topire.
Baza liberă de codeină are un punct de fierbere de 250 de grade, nu cred.

În plus, puteți învăța acest subiect și să vă verificați locul de muncă.
 
Last edited:
Top