Prepararea metamfetaminei prin metoda fenilalaninei

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Pregătirea reactivilor: 1-fenilalanină (D/L) opțional 2-carbonat de sodiu (hidroxid de sodiu) opțional 3-sulfat de dimetil (iodură de metil) opțional 4-amoniac (pentru spălarea reactanților) 5-DMF (utilizat pentru extragerea reactanților) Cunosc reactivii necesari, dar nu cunosc temperatura de reacție și raportul molar al reactivilor. Procesul este următorul: 1-fenilalanina suferă o decarboxilare în condiții alcaline, 2-separarea fluxului pentru obținerea amfetaminei 3-amfetamina este apoi metilată folosind sulfat de dimetil 4-spălare cu amoniac 5-extracție cu DMF Acestea sunt câteva informații pe care le-am găsit pe Internet. Am căutat câteva întrebări pe Google. Ar trebui să fie posibil să se efectueze această procedură. Chimiștii care dispun de reactivi sunt bineveniți să opereze procesul și să publice rezultatele.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Am fabricat, cu ani și ani în urmă, DL-fenilalaninol, și arăta ca un speed și mirosea ca un speed bun și urât de pe stradă.
Dacă aș fi făcut reducerea HI la acesta, poate ... Cred că există aici chimiști buni din UG care ar ști cum să facă treaba mai ușor decât se descrie în arhivele Rhodium. Cred că acesta este un loc bun pentru a începe o discuție adecvată. Cel puțin eu sunt fascinat de diferitele idei privind modul de reducere la amfetamină prin diferite mijloace.
 
Top