Question Produceți manual Hash

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Bună ziua 🙂 prieten am nevoie de ajutor 🙏
Încerc să produc hașiș dar mă confrunt cu o problemă
Ce pot face ca să miroasă a hașiș adevărat?
Nu pot găsi extract de hamei sau granule de hamei în țara mea 🥺
Vreo idee? (Mirosul este important)
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Utilizați terpene false sau chiar mai bine reale. De exemplu Afghani sau fără floriterpene care este super dulce jruity de gusturi.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Mulțumesc pentru ajutor 🙏😻 dar Asta îl va face să miroasă ca el, de asemenea? Nu doar gustul?
 
View previous replies…

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Desigur, ați putea folosi și un fel de gust/ miros de pin, dar, în opinia mea, veți obține rezultate excelente pentru banii dvs. cu terpene false. Mai bine miroase-le înainte de a cumpăra, dar dacă ai gustul / mirosul potrivit este destul de ĥbi
 

1019er

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
88
Reaction score
46
Points
18
Succes, dacă aveți nevoie de unele, vă pot obține unele, doar pm-mă.
 

PHDorganic

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
De ce Dumnezeu ai face hașiș fals? Care este rostul? Vă rog, îi implor, chiar și pe cei care știu, să nu i-o împărtășiți. Este evident că intenția lui este răuvoitoare, vrea să facă bani pentru el. Omule, din adâncul inimii mele, pune niște semințe în ghivece, asigură-le lumină (LED sau HPS); cu cât te apropii mai mult de raza soarelui sau de spectrul de lumină, cu atât rezultatul este mai bun. Dați-le nutrienți minimali; nu supraalimentați plantele, deoarece acestea au nevoie de mult mai puțini nutrienți decât vă fac să credeți literatura de specialitate și oamenii obișnuiți.

În ultima săptămână de înflorire (8 zile, știu că nu este o săptămână reală), în prima zi din 8, spălați-le foarte bine - de 5-8 ori volumul de pământ; dați-le doar apă plată până în ziua 5, apoi fără apă. În ultimele două zile (7-8), stingeți toate luminile și țineți-le într-o cameră întunecată (NU le luminați deloc și nu le udați, indiferent de cât de uscat este solul; planta va avea încă multă apă). Acest lucru are rolul de a stimula un hormon care descompune părțile verzi (clorofila, chimic vorbind). Tăiați întreaga plantă cu tulpina cât mai aproape de sol, uscați planta încet cu capul în jos (atârnați-o de ramura de jos) cu toate frunzele și tot ce este încă pe ea și uscați-o timp de peste 2 săptămâni în condiții de control al frigului și umidității - optim vorbind, la 15 grade Celsius și aproximativ 50-60% umiditate a aerului. Cumpărați un dezumidificator dacă este necesar. Tăiați după 2 săptămâni de agățat, puneți-l în pungi de plastic, închideți-le ușor, așteptați o zi, deschideți și lăsați punga să rămână deschisă timp de 30 de minute, închideți punga și repetați până când mai aveți aproximativ 45% umiditate în bobocii de flori. Apoi, puneți-le ușor într-un borcan de sticlă și lăsați-le să se odihnească timp de aproximativ 60 de zile, cu un controler de umiditate în interior pentru a ține evidența (evitați mucegaiul).

Faceți acest lucru simplu și veți aduce arome și gusturi pe care nu vi le-ați putea imagina. Cultivarea este ușoară. Faceți doar ceea ce trebuie; faceți mai mulți bani în acest fel și pentru că oamenii vor să o cumpere din nou, nu să vă vâneze și să vă înjunghie. Un ultim sfat: lăsați planta să se usuce puțin înainte de fiecare udare; acest lucru are rolul de a stimula rădăcinile să crească fire mici de păr, oferind astfel o suprafață mai mare și, în general, oferind rădăcini mai puternice și mai eficiente. Dacă vă deranjați să cumpărați niște bacterii, există o varietate de micorize care formează simbioză cu rădăcinile, iar acest lucru este extrem de benefic pentru plantă. Cultivarea este ușoară, ieftină și un imbecil o poate face, așa că și tu poți.

Dacă trebuie să aveți hașiș, săriți peste toate operațiunile de uscare și coacere. Doar tăiați toate vârfurile (nu le tăiați) și aruncați-le într-o pungă de plastic. Puneți punga în congelator și răciți-o până la -18 grade Celsius; acest lucru face ca mugurii să devină casanți. Apoi, găsiți o găleată de o dimensiune adecvată, în funcție de mărimea culturii. Există șanse mari să trebuiască să faceți acest lucru în mai multe etape, nu toate odată - nu este o problemă. Adăugați cuburi de gheață și, din când în când, scoateți punga pentru a goli trichomii de pe fund. Dacă se acumulează prea mult, acestea se zdrobesc, ceea ce face ca aspectul să fie neplăcut și înfundă porii pungii.

Folosiți o pungă de 240 de microni care are aceeași dimensiune ca găleata sau mai mare. Introduceți punga, adăugați cuburi de gheață astfel încât gheața să fie în interiorul pungii și umpleți-o cu apă cât mai rece posibil, așteptați câteva minute și mai adăugați cuburi de gheață Apoi, aruncați mugurii congelați tocați și agitați energic punga în timp ce se află în apă (agitați-o ca și cum aș vrea să vă scutur pentru că ați întrebat cum să faceți hașiș fals). Îți promit că vei extrage fiecare trichom care a fost pe materialul vegetal...
 
Top