Purificarea și îmbunătățirea medicamentelor dvs.

Madre

PR manager
Joined
Sep 6, 2022
Messages
58
Reaction score
130
Points
33
Să presupunem că ați cumpărat un produs care arată în mod evident foarte murdar și diluat. Și va fi bine dacă banala cocaină a fost diluată cu aspirină sau cretă alimentară. Acest lucru este comun și diluarea produsului afectează în primul rând puterea efectului, forțându-vă să măriți doza.
Dar, de asemenea, se întâmplă foarte des ca un medicament pe care îl cumpărați pe stradă să fie diluat cu ceva destul de rău, care poate provoca multe daune corpului dumneavoastră.
Uneori se zvonește chiar că unii nenorociți adaugă sticlă fin măcinată pentru că "urăsc drogații". Este ceva obișnuit, dar rar.
Cu toate acestea, trebuie să fii priceput în a determina gradul de puritate și metodele de purificare a substanțelor.

Sau poate ați preparat singuri niște droguri, dar nu sunteți mulțumit de aspect? Te așteptai la o pudră albă, dar ai obținut un produs maro, urât mirositor. Sau ați visat la cristale mari, transparente, dar tot ceea ce obțineți este o chestie gălbuie, de neînțeles. Desigur, în ambele cazuri, ingredientul activ se poate dovedi a fi eficient și efectul va fi destul de satisfăcător pentru persoana care îl utilizează. Dar nu numai efectul este important, ci și aspectul! Și minimizarea efectelor secundare negative pentru organism! Acest lucru este important!
În această secțiune vom încerca să vă arătăm cum să recunoașteți un produs murdar, cum să îl curățați și cum să îl îmbunătățiți cu mijloace improvizate.
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Oamenii trebuie să își purifice MDMA!

Am văzut atât de multă MDMA maro (cola) și șampanie (culoarea pișatului) de-a lungul anilor, încât este incredibil!
Și mai recent am văzut chestii verzi, roz, roșii?, purpurii, este ridicol pentru că nimeni nu spune nimic despre asta. MDMA nu este al naibii de violet, pentru numele lui Dumnezeu! Spală-ți rahatul! Nimeni nu vrea ca pișat maro arata rock frate.
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Și despre argumentul acela că oamenilor nu le plac drogații/nu le pasă suficient de ei.
Dă-i dracului pe oamenii ăia! Îi iubim pe clienți, ei ne îmbogățesc, măcar să-i tratăm și să-i servim cum se cuvine. Vindeți-le marfă bună și nu tăiați produsul cu beta-alanină, nesimțiților, rahatul ăla îți provoacă mâncărimi în doze mari, pentru numele lui Dumnezeu. Vindeți marfă pură, netăiată, care nu miroase urât, praf, marfă bună!

E o glumă, dar nu ne place să vedem traficanți de droguri din marile orașe făcând astfel de lucruri sau bucătari făcând astfel de lucruri pentru un profit mai mare.

Îi putem asigura pe toți bucătarii că profitul va veni destul de curând dacă faceți lucruri bune!

Sau cum a spus-o chiar omul:
"Tu și cu mine nu vom face gunoi. Vom produce un produs chimic pur și stabil, care funcționează așa cum este anunțat. Fără adulteranți. Fără lapte praf pentru copii." - primul episod.
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Nu sunt un vânzător, ci doar un producător începător, dar cu siguranță vreau să am această viziune asupra relației de vânzător-cumpărător pe care o aveți! Destul de inspirat și aveți perfectă dreptate!
Dacă ei ne umplu buzunarele, cel mai puțin putem face este să le oferim produse pure, netăiate!

Tocmai am terminat de gătit primul meu lot de LSA, m-am ales cu o pudră galbenă, pot confirma că este LSA (strălucește ca dracu sub UV). Voi încerca o re-cristalizare și o voi face mai pură! Nu sunt chimist totuși, dar reînvăț cele mai importante noțiuni de bază, cum ar fi chimia generală și organică.

Nu știu dacă aveți experiență cu LSA, dar aș fi bucuros să primesc câteva sfaturi!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Eu curăț majoritatea lucrurilor pe care le primesc. Păstrez o sticlă de acetonă 100% în congelator. În ea se află câteva linguri de sită moleculară 3A. Asta o împiedică să adune apă. Este ieftin și foarte eficient. Acea acetonă rece ca gheața este excelentă pentru metamfetamină și cocaină. O pun în pâlnia Buchner și torn niște acetonă pe ea, o amestec timp de 10 secunde și adaug vid. În general, pierd 10-30% din greutate cu asta. Dacă vreau să curăț mai mult, pun o sticlă de apă în congelator și când începe să înghețe, folosesc aproximativ 2 ml/g. Metamfetamina și cocaina sunt foarte solubile în apă, așa că orice lucru care nu se dizolvă este un gunoi. Puneți-le într-o formă de plăcintă din pirex la foc mic pe arzător și suflați cu un ventilator sau un uscător de păr.
Acest lucru ajută, de obicei, fără a modifica molecula deloc, astfel încât nu riscați să o stricați. Cocaina este UȘOR SOLUBILĂ în acetonă, așa că scot pâlnia din balon și o arunc înapoi în pâlnie încă de două ori. Puteți evapora acetona și să recuperați o cantitate infimă, 1-2%
 

bad_coco_melon

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 11, 2023
Messages
44
Solutions
1
Reaction score
24
Points
8
Da, grozav frate, dar dacă nu ar trebui să faci asta de fiecare dată când primești ceva? Imaginează-ți cât de tare ar fi dacă vânzătorii ar face asta.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nu contează cât de bune sunt produsele tale, nu te voi crede când vei spune că sunt bune, pentru că dealerii spun atât de multe tâmpenii despre produsele lor, încât aș fi mai intrigat dacă ar numi ceva mediu. Ținând cont de acest lucru, creșterile de prețuri devin mai puțin justificabile, iar un comerciant se poate scoate de pe piață doar prin faptul că are mai puțină greutate inutilă. Trebuie să pariezi pe faptul că suficient de mulți oameni își asumă riscul de a plăti mai mult, astfel încât să se răspândească prin "recenzii" din gură în gură.

Da, ar fi drăguț, dar tot voi încerca să spăl, pentru orice eventualitate, chiar dacă achizițiile anterioare nu necesitau spălare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
O actualizare: sita moleculară 3a nu va elimina apa din acetonă. Acetona este suficient de mică pentru a intra în sită. Am folosit ieri o parte din ea și am observat că era destul de galbenă, ceea ce înseamnă de obicei că are apă în ea. Am verificat.
. În altă ordine de idei, sunt de acord că fiecare comerciant are cele mai bune lucruri dacă îi întrebi. Unii oameni sunt chiar atât de ignoranți încât cred că gunoiul e marfă bună. Știu un tip care vinde <50% cocaină care este tăiată cu metamfetamină. Mai multe persoane pe care le cunosc jură că e grozav. Durează ore întregi! Nici măcar nu se gătește. Eu o filtrez prin pâlnia Buchner și se fierbe slab. Îmi revine 50% sau cam așa ceva. Pot să gătesc 70% din angrenaj și să obțin aceeași greutate pe care am pus-o în el (fără a pune la socoteală SB)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Acest lucru este fals. Sita moleculară 3A usucă acetona ȘI alcoolul. Un site a spus că nu, dar la o examinare mai atentă, c20 de site-uri spun că o face. De asemenea, va usca multe gaze
 
View previous replies…

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Nu-mi amintesc unde am văzut-o, probabil la un chimist de pe YT, dar într-un videoclip de prezentare privind etanolul se foloseau cernere 3A pentru a usca etanolul, ceea ce mă face să mă întreb dacă cernerea 3A va absorbi de fapt ceva etanol/acetonă, dar nu mult, deoarece apa o va umple mai repede? Nicio idee concretă, doar presupuneri.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Lucrul uimitor despre sita moleculară este că nu funcționează ca alți agenți de uscare. Majoritatea absorb ceva, dar sita moleculară aDsorbe lucruri. În această substanță neporoasă există găuri minuscule, care au o dimensiune specifică, care este numărul. Sita 3A are găuri cu dimensiunea de 3 angstromi. O unitate de apă are 3 molecule, 2H și un O. Se întâmplă să fie foarte aproape de 3ūm în diametru și urcă în găuri și rămâne blocată. La nivel molecular. Orice lucru mai mare de 3 üm nu poate intra în sită. Trebuie să alegeți sita pentru substanța chimică pe care doriți să o eliminați, numere mai mari ar putea scoate amoniacul din alcool sau acetona din DMF. Sita moleculară va deshidrata gelul de siliciu.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
3 Un site molecular adsorbe He, Ne, Ar, H2, O2, N2, H2O, CO, NH3
Sitele moleculare de 4 A adsorb Kr, Xe, CO2, SO2, H2S, CS2, CH4, acetonitril, acid fromic, n-Butanol, n-Propanol, Etanol și alte substanțe organice
Aveți nevoie de o sită moleculară de 3 A pentru a usca CO2.

Ceva ce am văzut răsfoind internetul
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Sunt niște informații foarte interesante! Vă mulțumim pentru clarificări!
 

Novator

Resident
Joined
Oct 30, 2021
Messages
39
Reaction score
800
Points
83
Vă rugăm să rețineți:

Există și filtre micronice pentru seringi.
Dar acesta este un subiect separat. Voi analiza filtrele micron mai târziu.
 
Last edited:
Top