Question Întrebări adresate furnizorilor chinezi

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Teoretic, cumpărarea din China sună extraordinar, cu excepția termenelor de livrare mai lungi. Acum am câteva întrebări.
  1. Ce înseamnă să ai un depozit în Polonia sau în alte țări?
    Să spunem că vreau să comand o substanță controlată, cum ar fi borohidridă de sodiu sau pregabalin, la o adresă din Polonia.
    Cum se procedează după efectuarea plății? Transportați produsul din China la depozitul menționat pentru acest exemplu în Polonia și îl reexpediați la adresa clientului în țară sau produsul se află deja în Polonia și este expediat direct clientului?
  2. Cine este responsabil pentru vamă atunci când coletul intră în Uniunea Europeană către depozitul menționat? Clientul sau vânzătorul?
  3. La primirea produsului, acesta este considerat o livrare din China sau o livrare din Polonia?
  4. Livrarea internă din Polonia în Polonia prezintă riscuri reduse sau nu prezintă niciun risc, deși livrarea din China în Polonia prezintă riscuri. Cumpărarea de la un vânzător chinez nu prezintă niciun risc, deoarece produsul este expediat din depozitul național?
  5. Cine are grijă de taxele de import, dacă este cazul?
  6. Ce este mai exact un depozit național? Dețineți un depozit privat în țara respectivă sau închiriați un spațiu într-un depozit public? Un exemplu, cum ar fi o fotografie sau o adresă, ar clarifica multe
  7. Luați de exemplu whwingroup Jeissychem621. Anunță o aprovizionare locală din Polonia. Acest lucru înseamnă că pot plasa o comandă și pot primi un colet intern din Polonia la adresa mea poloneză fără niciun risc de dispariție sau de confiscare a coletului și orice are de-a face cu importul din China în Europa nu are nimic de-a face cu mine. Am dreptate?

    Pun aceste întrebări pentru a înțelege mai clar procesul înainte de a încerca să comand de la un furnizor chinez. Știu că voi băieți pândiți pe fiecare fir pentru a vă face publicitate, așa că vă rog să faceți același lucru aici și să sperăm că veți clarifica totul pentru mine și pentru alții care se gândesc să comande din China. ❤️
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Bună ziua, domnule:
În primul rând, sunt onorat că m-ați adăugat în lista de furnizori chinezi, mă bucur să discut cu dvs. despre aceste întrebări și să fac clarificările necesare pentru toată lumea, următoarele sunt doar ca punct de vedere al echipei noastre și nu sunt îndreptate către nicio companie sau persoană:
1. Depozitele poloneze sau depozitele de peste mări din alte țări înseamnă că furnizorul transportă aceste produse controlate local, cum ar fi Prebutaline, etc. din China în aceste depozite publice și apoi le trimite clientului atunci când clientul are nevoie de ele prin expeditorul depozitului public. Desigur, acest lucru are avantajul de a asigura o livrare rapidă, dar, în același timp, trebuie luate în considerare unele probleme de securitate, deoarece, după cum ați spus, multe dintre aceste substanțe sunt controlate la nivel local, astfel încât, dacă unul dintre depozitele de peste mări ale furnizorului este inspectat de autorități sau dacă clientul (destinatarul) către care furnizorul a expediat din depozitul de peste mări este arestat sau dacă există unele probleme de securitate, înseamnă că toți cumpărătorii care au expediat prin intermediul depozitului vor fi expuși riscului de a fi inspectați sau de a li se expedia mărfurile către depozitul furnizorului. În cazul în care unul dintre depozitele din străinătate ale furnizorului este inspectat de autorități sau clientul (destinatarul) expedierilor furnizorului din depozitul din străinătate este arestat sau există unele probleme de securitate, înseamnă că toți cumpărătorii care expediază prin depozitul din străinătate riscă să fie inspectați sau taxați, ceea ce reprezintă un risc de securitate care trebuie luat în considerare.
2. În ceea ce privește vămuirea, indiferent dacă mărfurile sunt expediate prin depozitul de peste mări sau nu, vânzătorul este responsabil pentru vămuirea tuturor mărfurilor (cu excepția unor țări speciale precum Kuweit, Arabia Saudită etc.)
3. Indiferent dacă bunurile sunt expediate din depozitul polonez sau expediate direct din China, majoritatea bunurilor sunt fabricate în China, diferența este că bunurile trimise din depozitul polonez sunt livrate direct de către oficiul poștal local, în timp ce bunurile trimise din China trebuie, de obicei, să ajungă mai întâi în țara terță din Uniunea Europeană și apoi transmise la oficiul poștal local de către transportatorul din țara terță pentru livrare, ceea ce va dura mai mult timp.
4. Nu cred că Polonia către Polonia nu este riscantă și China către Polonia poate fi periculoasă. Pentru că, de exemplu, Premarinul pe care l-ați menționat este o substanță legală în China, dar atunci când ajunge într-un depozit polonez, este o contrabandă controlată, după cum am menționat mai devreme, nu este sigur să depozitați cantități mari de contrabandă în Polonia, nu cred că este sigur să faceți acest lucru, odată ce acest depozit este inspectat de autorități, toți cumpărătorii sunt ușor de urmărit și prezintă un anumit risc, dar este mai sigur să expediați mărfurile direct din China (în general). În schimb, este mai sigur să expediați direct din China (de obicei, furnizorul va deghiza mărfurile după cum este necesar și va prezenta documentele relevante), deoarece este foarte dificil pentru vama UE să identifice zecile de mii de colete etichetate ca produse legitime aparținând cumpărătorului.
5. Pentru a fi în siguranță, de obicei produsele chinezești vor fi importate dintr-o țară terță din Uniunea Europeană și apoi predate de țara terță transportatorului local pentru a fi transportate la adresa desemnată de cumpărător, astfel încât taxa de import va fi percepută de țara terță.
6. Toate depozitele interne, care sunt depozite publice închiriate, pot salva foarte mult timpul de transport, dar, așa cum am spus mai devreme, se va confrunta cu unele probleme de securitate, puteți cere altor furnizori care închiriază depozite de peste mări pentru unele fotografii ale depozitelor.
7.Nu cred că veți fi mai în siguranță dacă expediați din depozitul local, vă puteți referi la acțiunea anterioară de inspecție specială a UE, cred că expedierea din local este mai nesigură și mai ușor de urmărit de autorități, desigur, aceasta este doar opinia mea personală.
În plus: Sper că toți oamenii se uită rațional la lucrurile de transport depozit de peste mări, în funcție de propria lor situație reală pentru a alege modul de transport, fiecare mod are propriile avantaje și dezavantaje, în ceea ce privește timpul, depozitul de peste mări este mai rapid, dar securitatea expedierii din China într-o țară terță din Uniunea Europeană și apoi expediate în țara destinatarului, va fi mai puțin probabil să fie urmărite, nu se va confrunta cu autoritățile pentru inspecția surpriză a depozitelor și un astfel de risc.
Atașat este numărul de urmărire pentru expedierea către Polonia și știri despre activitățile de inspecție ale autorităților UE în perioada anterioară (când am suspendat expedierea), Sper că toată lumea este în siguranță și are un Crăciun fericit!
Siguranța pe primul loc

IY0Jb6aO1v

 
Last edited:

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Vă mulțumesc pentru clarificarea fiecărei întrebări pe care am avut-o, cu opinia dvs. suplimentară. Acum pot alege mult mai clar de unde să-mi procur produsele chimice. Respect enorm pentru timpul acordat pentru a scrie toate acestea, sunt sigur că ați clarificat totul nu numai pentru mine, ci și pentru mulți alți oameni.
 

flyrc

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 19, 2023
Messages
167
Reaction score
90
Points
28
Deals
18
Da, cu plăcere, prietene, aceasta este o preocupare pentru mulți oameni și, în calitate de furnizor chinez, este o curtoazie necesară să răspund la întrebările pe care le puneți ,ați ridicat această problemă și cred că este important pentru mine să vă dau dvs. și celor care sunt preocupați de această problemă opinia mea și ceea ce știu despre depozitele și transportul maritim în străinătate, așa cum ar trebui!
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
recomandă cineva un furnizor de încredere în secțiunea de reactivi pentru acidul glicidic bmk
 
Top