meth reacemic?

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Hei, mă întrebam dacă cineva de pe aici are experiență cu meth provenind din Europa, este cea mai mare parte racemic sau d-meth în aceste zile?
Întreb acest lucru pentru că o mulțime de oameni se plâng acum că este mult mai slabă decât era înainte și mă întrebam ce sa schimbat de la câțiva ani în urmă
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Pot dovedi această teorie, dar motivul pentru care cred că este exact ceea ce crezi tu. Este racemic sinc în chez efedrina este resticționată.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Da, dar majoritatea producătorilor nu separă izomerii în zilele noastre?
Am crezut că o fac, dar cred că este mai ușor să vinzi racemic.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Da, să vinzi D-meth cu 100 $/g este greu când oamenii vând D, L-meth cu 30 $/g și majoritatea oamenilor nu știu diferența
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Am crezut că există o diferență uriașă între cele 2 tipuri, de unde și diferența de preț. Sau oamenii se bazează mai ales pe cum arată? (cioburi)
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Ei cer doar metamfetamină și primesc metamfetamină, dar racemic. Este rund aproximativ 50% pierdere pentru a separa și cele mai niciodată auzit despre izomeri. 🤷‍♂️
Am încercat să explic acest lucru furnizorului meu, care a cumpărat un reactiv Liebermann și mi-a arătat cât de curat este produsul său 🤣. Nu am avut cum să îi spun că Liebermann nu are nimic de-a face cu calitatea, ci doar cu categoria substanței, iar în cazul racemicilor puritatea este de cele mai multe ori de 85-95%, dar 50% sunt l-meth (în teorie)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Există o diferență enormă, dar trebuie să știi pentru a ști. Mă îndoiesc că 10% dintre fumătorii sub 40 de ani au văzut vreodată D-meth. O mulțime de oameni asociază senzația de nervozitate cu meth-ul bun, dar acesta este de fapt efectul L-meth-ului. Eu pot face diferența între D și L după cristale, dar mi-a luat mult timp să caut informații fiabile despre acest lucru. Mai sunt și adulteranții, care sunt o carte sălbatică în sine. Pot să deosebesc D pur, L pur și D, L pur, dar dacă nu este pur, doar ghicesc. Dacă ați vedea unii dintre adulteranți, ați spune că seamănă mai mult cu metamfetamina decât cu meth.
Iată fenilisobutilamina


jicmbdn2bg-jpg.18334
izopropil benzilamină

BfmTpGFlUd

benzenmetanamină
 
Top