primiți plata IPTV

mastergloom

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am nevoie de o soluție pentru a primi plăți pe carduri de credit de la clienți din Brazilia. Am abonamente lunare recurente la un serviciu IPTV. M-am gândit la o companie offshore, dar trebuie să mă înregistrez la un gateway de plată, iar aceștia au nevoie de informațiile mele personale ca reprezentant. Aș dori să știu dacă cineva are vreo idee despre cum pot continua să primesc plăți pe cardul meu de credit, fără să permit nimănui să le urmărească, și să fac retragerea într-un mod "transparent"? Poate o schemă offshore mai complexă? Sau vreun intermediar fals? Aș aprecia sugestii și / sau unele servicii de soluții, astfel încât să putem negocia și lucra împreună.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
73
Reaction score
64
Points
18
Deals
13
Se pare că aveți o firmă înființată ca un SRL sau ceva de genul ăsta? Din experiența mea, având produse/servicii legitime care sunt cumpărate și vândute prin intermediul companiei prin care se poate face facturarea etc., serviciile de plată/cardurile etc. vor fi în numele companiei și separate de datele personale, dacă sunt configurate corect. Cred că depinde, de asemenea, de suma de dolari care intră și iese și de reglementările din țara respectivă. LLC par populare, dar având numele cuiva de a utiliza poate fi problematică în funcție de situație. Întotdeauna am folosit o mică afacere legală și am adăugat toți banii sub formă de facturi în numerar sau plăți cu cardul de credit împreună cu afacerile obișnuite, am plătit impozite pe majoritatea banilor care nu erau în numerar. Am procedat astfel timp de mulți ani, până când nu am mai putut lucra singur din cauza sănătății. Nu am avut niciodată probleme, dar nu am fost nici în afara țării, ceea ce este cu totul altceva. Un consilier juridic/financiar ar fi util pe site, nu știu dacă există unul sau nu, dar cu siguranță unele probleme le-ar putea rezolva un tip ca Saul Goodman. Nu sunt sigur dacă toate acestea ajută, se pare că sunteți deja stabilit.
 
Top