solicit ajutor pentru finisarea helional la mda pe site vă rog.

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Acum am nevoie de cineva care să călătorească în Portugalia și să vină să termine acest lucru este în ultimul pas în care adăugăm xilenul
Nu știu cum să o fac sau chiar ce trebuie făcut de acum înainte - dar am o formă cristalizată care a apărut atunci când a fost coborât ph-ul cu acid hidrocloridric și s-au format cristale. dar acum știu că trebuie să facem un pas cu xilen - poate cineva să mă ajute
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
"Soluția a fost răcită și extrasă cu xilen. Soluția a fost filtrată, iar filtratul a fost spălat cu xilenă și porțiunile de xilenă au fost adăugate împreună. Aproximativ 100 ml de HCL conc au fost adăugați la xilenă, agitați și separați. Soluția apoasă a fost extrasă cu xilenă și xilena a fost separată. Amina a fost apoi eliberată din porțiunea apoasă cu NaOH și prelucrată în mod obișnuit pentru a obține MDA"

am găsit asta într-o altă întrebare, sperăm că ajută ^_^
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Hei - chiar nu înțeleg. - Este: de la început până la sfârșit, nu îmi este foarte clar ce să fac

în primul rând - dacă am deja o sare - cum se face că "extrag" de acolo? - sau este așa-numitul proces de "extracție" - ce este descris atunci?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
BxNHfdaL0T


Nu știu nimic despre sinteza mda, dar plecând de la definiția științifică a unei săruri, încercați doar să împărțiți sarea mda în părțile sale constitutive pentru a putea obține mda pură. Un bun exemplu în acest sens este amfetamina pură vs sărurile de amfetamină (cum ar fi sulfatul de amfetamină, zaharatul de dextroamfetamină, monohidratul de aspartat de amfetamină și sulfatul de dextroamfetamină) care sunt în adderall. nu știu cum să separ sărurile de mda, dar pot încerca să găsesc un ghid pentru dvs. dacă doriți?
 
Top