Căutați ajutor pentru extracția pseudoefedrinei

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Bună ziua! Am devenit recent interesat de sinteza Meth și am nevoie de ajutor pentru a extrage pseudoefedrina(img.4) din tablete, unele conținând 200mg/30mg (Iboprofen(img.3)/Pseudoclorhidrat)5,26 €(img.1) și altele 5mg/120mg(Cetirizine Dihydrochloride(img.5)/Pseudoclorhidrat)3,73 €(img.2), ambele opțiuni nu necesită o rețetă. Desigur, cele de 3,73 € sunt mult mai profitabile decât celelalte, dar nu sunt disponibile în toate farmaciile și sunt mai greu de "explicat" pentru că sunt pentru alergii (unele farmacii cer o notă medicală despre alergie, pe cât de stupid să sune, și sunt făcute din interesant). Nu prea știu în ce se pot dizolva sau nu aminele în afară de apă, că cele primare sunt cele mai solubile și așa mai departe, chiar și după asta habar nu am cum să le separ. Dacă are cineva vreo idee, mulțumesc anticipat. Pe viitor voi încerca să sintetizez cu poze și poate video fără echipamente scumpe etc.


Fotografii de pastile și formule structurale dacă ajută:
 

Attachments

  • 9OVq6Rx4JF.jpg
    9OVq6Rx4JF.jpg
    439.2 KB · Views: 86
  • VRYwJCaAv2.jpg
    VRYwJCaAv2.jpg
    240.4 KB · Views: 72
  • aN3hl6pQg0.jpg
    aN3hl6pQg0.jpg
    213.1 KB · Views: 62
  • I8ysxik75B.jpg
    I8ysxik75B.jpg
    33.9 KB · Views: 63
  • YDIiSA6FMB.jpg
    YDIiSA6FMB.jpg
    201.3 KB · Views: 61

Speedfac

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 2, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Trebuie să efectuați o extracție acid/bază , cea mai mare problemă a dvs. este că nu găsiți în țara dvs. o sursă pentru HCI și solvenți. În țara dvs. nu se vând HCI, Toulol, Acetonă și alte substanțe. De asemenea, nu găsiți fosfor roșu, va trebui să îl produceți singur, cealaltă problemă va fi că prețul produsului dvs. va fi extrem de ridicat, va fi bun pentru uz personal, dar pentru vânzare este absurd. 120 mg se obțin poate 100mg dintr-o pastilă, aveți nevoie de 1 pachet pentru un gram de efedrină, aveți costuri pentru extracție, apoi aveți costuri pentru celelalte elemente, o altă problemă va fi cum veți cumpăra cantități mari de pastile, deoarece din acest an aveți nevoie de o rețetă electronică. De la alte pastile cu 30mg produsul final va fi mai mult de 20-25th euro pentru o bucată, prețul vrac în țara dumneavoastră este jumătate din ea.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ei bine, sursa pentru acetonă aici este un magazine Hardware puteți 500ml Acetonă pentru solvent de vopsea pentru mai puțin de 2euros. HCl este uneori găsit în supermarketurile orașelor mai mici a fost HCL 17% și etc despre preț am crezut că aici în Bulgaria este cel mai ieftin pentru efedrie și toată lumea o face și prețul este exact 20-25euros pe hit (idk cât de mult este exact, dar probablly 0,4 sau 0,5gs. Și nu mă începe cu cristalele ... nu r chiar galben sunt portocalii
 

Speedfac

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 2, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Cristalele reale de pe Street în Bulgaria sunt 120-140 leva , dar prețul în vrac pentru un K este 10500 până la 13000 euro de marfă bună , cu prețul de producție de la 25 t euro sunteți futut. Și HCi 17% ai nevoie de mai bine.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Fr????? Astea sunt niște prețuri nebunește de mari omg
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Bună, am fost surprins să văd toate aceste comentarii negative, menționând totul, cu excepția răspunsului pentru întrebare. Acum, nu știu ce este disponibil/ne-disponibil în țara interlocutorului, dar acest forum este pentru a ne ajuta reciproc să depășim dificultățile și sunt sigur că există soluții pentru aproape totul.

Pentru început, recomand extracția acido-bazică și utilizarea comprimatelor care conțin cetirizină, deși eu nu am făcut acest lucru. (Voi încerca să fac rost de niște pastile similare, deoarece sunt disponibile în aproape fiecare țară - apoi voi încerca procedura, unele capcane pot ieși la iveală doar experimentând).

1. Mai întâi mărunțiți comprimatele într-o pulbere fină - de exemplu, folosind un râșniț de cafea
2. Dizolvați pulberea în apă distilată
3. Filtrați în vid reziduurile insolubile (dacă există)
4. Cred că Cetirizina este solubilă în apă, dar este și un acid carboxilic. Acum, acizii carboxilici sunt întotdeauna solubili într-o soluție alcalină deoarece fac săruri cu bazele (NaOH, KOH, NaHCO3 etc.).
5. Aș efectua mai întâi o spălare cu un solvent nepolar pentru a elimina impuritățile.
6. (Nu este obligatoriu, dar dacă soluția dvs. este în cantitate mare, atunci ați putea reduce volumul prin evaporarea lentă a apei (sau distilarea în vid, rotavap orice aveți. Acest lucru va crește eficiența extracției dvs.).
7. Acum bazicizați soluția cu 25%NaOH sau 33%KOH până la cel puțin pH12, puteți depăși puțin, dar nu folosiți o bază excesivă, nu este un caz de "mai mult este mai bine", poate chiar să vă dăuneze pseudo, conform unor surse. Unii oameni recomandă să adăugați mai întâi un solvent nepolar (DCM, cloroform, hexan, eter de benzină etc.), apoi să adăugați baza, astfel încât pseudobazeificate să migreze imediat către nepolar, după formare. Eu aș folosi DCM pentru că astfel apa va fi deasupra și puteți verifica pH-ul mai ușor în faza apoasă. Să-mi spuneți ce solvent aveți, nu-mi pot imagina o țară fără solvenți disponibili publicului. Mergeți la un magazin de bricolaj sau hardware sau pur și simplu la un supermarket și începeți să verificați etichetele. De exemplu, solvenți pentru vopsele sau solvenți pentru îndepărtarea petelor (cel din urmă este de obicei foarte curat.) DCM poate fi în decapanți, dacă magazinele nu vi-l vând, atunci verificați marketplace sau alte site-uri de publicitate.
8. 8. Extrageți cu cât de mult solvent puteți. Faceți acest lucru de trei ori. În mod ideal, solventul combinat ar trebui să fie cel puțin la fel de mult ca apa rămasă. Acest lucru crește enorm eficiența și apoi puteți distila și păstra oricum cea mai mare parte a solventului.
9. Combinați solventul din cele 3 extracții, spălați cu puțină apă distilată de 2 ori 1/4 din volumul solventului este suficient. Apoi, în cele din urmă, spălați cu saramură - lăsați acest lucru să stea pentru o vreme, astfel încât saramura să poată aspira cât mai multă apă din solventul dvs. Apoi uscați cu MgSO4 uscat și filtrați agentul de uscare. Ar trebui să aveți o soluție relativ curată.
10. Distilați solventul și ar trebui să rămâneți cu pseudo bază liberă.
11. Aici aș face o TLC pentru a vedea dacă există și alte componente, apoi puteți filtra în vid pentru a o curăța sau distila cu abur dacă nu aveți o pompă de vid suficient de puternică. Dacă nu aveți experiență cu TLC, atunci puteți lăsa acest lucru, produsul dvs. ar trebui să fie OK pentru reducere. Voi încerca să fac acest lucru dacă pot obține niște tablete similare și voi raporta.

Anunțați-mă dacă aveți întrebări, apoi vom trece la faza următoare pentru a face metamfetamină. :)
 

rapse2025

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Sunt în Brazilia și nu există prea multe informații despre metamfetamină și chiar mai puțin despre cum să o sintetizez, caut să o fac și ceea ce am disponibil aici sunt 60x2,5 comprimate (triprolidină) cu lactoză amidon de magneziu și povidonă, este acest tutorial al tău pentru aceste pastile?
 
Top