SHAKE AND BAKE INFO

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
HI Im nou aici, dar nu pe bloc.

vă rugăm să completați în ceea ce nu pot seam să amintesc

efedarin / psudo
ceea ce ai nevoie este
hidroxid de amoniu
hidroxid de sodiu
ceva litiu
eter
gaz HCI uscat

Am uitat ceva aici?

Asta e tot ce-mi amintesc, mă poate ajuta cineva cu asta?
 

Niceiceinn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Greșeala mea, doar îmi reaminteam din memoria mea ADHD hehe
 

G&A3007

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
MADHATTER....
se poate folosi clorură/sulfat de amoniu pentru shake n bake,
sau doar nitrat...
Mi-aș putea imagina că partea HCL a NH4CL ar opri sau ar putea opri LYE de la transformarea PSE într-o bază liberă, prin urmare nu permite PSE în solvent pentru a fi redus....
Cu toate acestea, mă uit doar dintr-o privire, vă rog să confirmați pentru mine....thanx

bmk007
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Nu mai produceți droguri shake and bake și cumpărați sticlărie adecvată, îmi puteți mulțumi mai târziu
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Susțin acest lucru. Acesta este un trailer trash ultima linie de - metodă de apărare. Haide, sticlăria este disponibilă gratuit pe Ebay. Verificați Nanshinglass sau Deschem. Nu sunt nici atât de scumpe.
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
HI Im nou aici, dar nu pe bloc.
Bine, deci în primul rând, termenul "shake and bake" seamănă mai degrabă cu varianta americană îngrozitoare de redneck a unei reduceri elegante a mesteacănului (Birch-Reduction).


Sascha's Birch Reduction folosind litiu, reducând (R/S+) efedrina la metilamfetamină.

Necesar:

  • Alcool izopropanol 99%
  • Litiu
  • Clorură de amoniu ( pură )
  • Acetonă ( pură )
  • Gheață uscată
  • Hidroxid de sodiu ( NaOH >99% )
  • (Pseudo) efedrină
  • NaCl

  • Procedură:


    Se amestecă izopropanolul cu sarea. Se va obține o soluție de stratificare.



    Se toarnă stratul superior și se aruncă stratul inferior. Stratul inferior va fi apă.



    În cel mai bun caz, Pseudo-efedrina este pură și deja extrasă din comprimate. Dar dacă nu este așa sau nu este nevoie, zdrobiți comprimatele și adăugați-le la soluția de izopropanol.



    Nu adăugați prea mult izopropanol, doriți să obțineți un fel de pastă lipicioasă. Se pune la congelator timp de peste 4 ore.



    În timp ce se află în congelator, faceți amoniacul anhidru. Se amestecă într-un recipient ( din sticlă!!! ) 4 părți de NaOH și 5 părți de clorură de amoniu.



    Pregătiți un alt recipient care este umplut cu gheață carbonică și acetonă. Temperatura trebuie să fie sub -33 *C. Puneți în acel recipient un alt recipient de sticlă și conectați cu tuburi cele 2 recipiente ( Clorură de amoniu + NaOH și unul gol ). Vreți ca gazul care apare atunci când îl încălziți să formeze un lichid și faceți acest lucru prin înghețarea sticlei sub -33 *C cu baia de gheață.



    Pregătiți litiul. În cazul în care nu l-ați extras, acest lucru se face cu ușurință prin extragerea litiului din bateriile AA ( trebuie să spuneți litiu ), vor exista 2 metale rulate, un metal strălucitor și unul care nu strălucește. Cel care nu strălucește este litiul. Puteți testa dacă este litiu prin adăugarea unui pic de apă. În cazul în care reacționează, este litiu. ( nu adăugați prea mult litiu + apa poate exploda !!! ).



    Pentru a adăuga (Pseudo)-Efedrina, utilizați următorul raport:

    250 ml amoniac anhidru + 100 ml pentru fiecare 28 grame ( 1 uncie ) de Pseudo. Pentru poponarii americani dintre noi



    Adăugați Pseudo-efedrina ( rece !!! ) la amoniacul anhidru rece ( încă în baia de gheață ) în proporția corectă. Verificați temperatura. Asigurați-vă că rămâne sub -33 *C.



    Așteptați timp de 7-12 minute. Ideal, nu va exista nicio schimbare de temperatură. Și nicio reacție.



    Spargeți litiul în bucăți foarte mici. Nu îl măcinați! Și adăugați o porție mică de litiu la soluția dvs. Soluția ar trebui să devină albastră! Așteptați până când albastrul dispare și repetați ( adăugați litiu ). Litiul trebuie adăugat aproximativ la fiecare 40 de secunde. Până când soluția nu revine la culoarea inițială și rămâne albastră.



    Se amestecă timp de 30-60 de minute. Lăsați să se răcească la temperatura camerei ( 23 *C folosiți termometrul !!! )

    Și amestecați pentru încă 60 de minute. Ați obținut acum metilamfetamina racemică (RS)-N. Acum recristalizați pentru a o purifica.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
H
SWIY a realizat cu succes această reacție Am câteva întrebări?
 

Sascha

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
4
Reaction score
8
Points
3
Continuați
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Se spune că se utilizează efedrină/fenilpropanolamină freebase, dar s-a mai spus că se poate utiliza și efedrină/fenilpropanolamină Hcl, eliminându-se etapa de freebase a efedrinei

(nu este deloc greu de făcut, dar este o etapă a procesului care ar putea fi evitată)

Este adevărat? Atunci când se utilizează această metodă, se urmează pur și simplu același protocol.

adăugarea litiului cu formarea culorii albastre, apoi disiparea și apoi repetarea până când culoarea albastră nu se disipează.

ce raport de efedrină Hcl, alcool izopropilic și amoniac anhidru se utilizează pentru a se ține seama de acest lucru.

Se pare că atunci când se utilizează efedrină/fenilpropanolamină Hcl se formează clorură de amoniu care stinge reacția?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
V-aș sfătui cu tărie să nu folosiți sarea de clorhidrat atunci când freebasing-ul este ieftin și ușor, litiul ar reacționa cu sarea HCl și ar irosi metalul alcalin prețios.
În ceea ce privește raporturile, această metodă a fost iubită parțial pentru că precizia nu este atât de necesară. de exemplu, se pot folosi câțiva litri (3) de amoniac și se poate adăuga la acesta o soluție de solvent în cea mai mare parte np, cum ar fi eterul sau IPA, în care sunt dizolvate 250 g de freebase, apoi se poate începe adăugarea alcalinei.

edit Am modificat cifrele
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Iată o procedură de preparare gratuită a efedrinei, spuneți-mi ce credeți?


La efedrină adăugați o parte egală de apă. Acum preparați o soluție de NaOH 20% (sau 4 părți DH2O:1 parte NaOH) Adăugați toluen sau solventul NP pe care doriți să îl utilizați la apă/pseudo soluție aproximativ egală cu volumul apei! Da, toluenul mai întâi, dă pseudo undeva unde să meargă în loc să fie ars de bază care îl poate descompune și transforma în aziridine (toxice)! Adăugați soluție de NaOH la soluția de apă/pseudo/toluen până la PH 13, și nu uitați să testați PH-ul apei, nu al toluenului! Acum agitați borcanul foarte bine și lăsați să se depună în straturi. Se separă stratul de toluen. Repetați acest proces de 3 ori și combinați tot toluenul!
Puteți usca toluenul/pseudo baza liberă cu sulfat de magneziu.

Gata de utilizare într-o reacție?
 
Last edited:

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Vă rugăm să explicați ce se întâmplă în acest pas Este vorba despre freebase sau Hcl?

dacă este vorba de freebase, s-ar presupune că efedrina s-ar dizolva în IPA, iar soluția ar putea fi uscată cu sulfat de magneziu înainte de utilizare. SWIM știe că pseudoefedrina freebase este sau ar putea fi un solid.

de ce este cineva preocupat de utilizarea unei cantități mici de IPA este aceasta pentru a reduce formarea de produse secundare "etoxid"
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Preocuparea alcoxizilor alcalini poate fi evitată prin utilizarea unui eter (într-un fel) și principalul lucru este să se asigure dizolvarea, dar etapa de uscare este absolut necesară și mgso4 uscat în cuptor va funcționa, deoarece apa din solvenți este incredibil de dăunătoare pentru formarea amidelor de metale alcaline. Cred că principala preocupare cu alcoolul este reacția exotermică dintre alcooli și amida formată care fierbe amoniacul, dar nu sunt complet sigur.
 

The Silent Chemist

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2022
Messages
22
Reaction score
12
Points
3
Dacă se reduce fenilpropanoamina, se produce amfetamina freebase. În acest caz, după extragerea bazei libere din reacție, în loc de barbotarea gazului Hcl prin soluția care formează sarea Hcl, ar fi mai bine să se facă o titrare acidă în IPA/actonă cu acid sulfuric pentru a produce sarea sulfat

Sarea de sulfat este mai stabilă sau ceva de genul acesta?
 

cyclic-ozone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
se preferă titrarea cu acid sulfuric, deoarece sarea sulfat a amfetaminei nu este mai stabilă, mai degrabă, nu este higroscopică (trage apă din aer) ca sarea clorhidrat. de aceea, o mare parte din viteza euro este o pastă.

se poate utiliza alternativ acid fosforic
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
NaOH amestecat cu NH4NO3într-un balon cu trei gâturi și fund rotund, cuH2Oadăugat dintr-o pâlnie de adiție cu egalizare a presiunii. De asemenea, un furtun care se conectează la o sticlă cu pseudo (freebase) dizolvat în coleman's camp fuel (filtrat printr-o pâlnie de combustibil pentru a eliminaH2O) care are Li plutind deasupra. Apoi, un al doilea furtun și o supapă care iese din sticlă pentru a evacua presiunea excesivă.
Aproape toate riscurile de explozie ar trebui să fie evitate, nu? Deexemplu, aprindereaLi după ce intră în contact cu stratul inferior de NaOH și NH4NO3 în timp ce reacția "rulează". Sigur că se stinge instantaneu odată ce Li ajunge înatmosfera presurizată de NH3 anhidru în loc de aer. FărăO2, fără explozie. Primul furtun are, de asemenea, trei atașamente; uscare CaO, capcană de aspirație și o supapă.
Curat, curat, curat. Pentru că obiectivul este o singură substanță chimică. Dextro pur în loc de dex|levo racemic. Scuze, am început să divaghez în a doua jumătate.
 
Top