Metoda shake n bake

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua tuturor. De multe ori am auzit despre această metodă. Am auzit că este metoda americană. Pentru că farmacia americană a reglementat vânzarea de pastile cu precursor. Este o metodă prin care o cantitate mică de pastile se transformă în metamfetamină. Am văzut un video despre asta, dar fără calcularea cantităților de ingrediente
pastile măcinate ( cât de mult cu ce concentrație de pse ? )
nitrat de amoniu ( dar cât de mult? )
Hidroxid de sodiu ( cât de mult ? )
puțin litiu ( cât de mult pe g de efedrină )
Eter
HCl
Vă rog, poate cineva să ajute și să discute mai profund acest tip de metodă ?
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Următoarea întrebare cu privire la această metodă este: dacă pot utiliza litiul din baterie mai mult timp sau dacă trebuie să am de fiecare dată nou pentru o nouă reacție următoare?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Nu puteți utiliza litiul de mai multe ori, deoarece litiul va reacționa în shake bake și se va dizolva în totalitate
Vă rugăm să vă gândiți la această metodă, cumpărați mai degrabă un balon de 2L și un condensator Liebig, iod și fosfor roșu și pseudoefedrină
și faceți reacția cu sticlărie adecvată, veți putea face distilarea și purifica baza mult mai mult cu sticlărie
Shake and bake este într-adevăr o metodă de amator de a face substanță
Vorbind din experiență
 

oldkaw

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Dacă aveți de gând să încercați o unitate sigilată synth vs reflux, ei bine, mai întâi faceți-o afară. Ar trebui să căutați, de asemenea, ceea ce se numea o reacție "push/pull", care era formată din două cutii de benzină din plastic de 2,5 galoane (o calitate mult mai bună a plasticului) sigilate împreună. A fost, de asemenea, RP/Iodine synth. Este mult mai sigură decât sinteza despre care vorbești, care se agită și explodează în fața ta. Nitratul de amoniu, 33-0-0 îngrășământ ambalat este o sursă mai bună de NH3 dacă sunteți hotărâți să încercați un rx de mesteacăn modificat. Folosiți un plastic rezistent la substanțe chimice care poate suporta căldură și aveți grijă la bateriile care fac scurtcircuit când încercați să le dezasamblați. Și ele se încălzesc. Există și solvenți mai siguri decât eterul etilic.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
Am găsit "push/pull" pe care îl menționați pe Erowid, o lectură excelentă.
din păcate, este veche de 25 de ani. deci pseudo-extracțiile probabil că nu funcționează la fel de ușor precum se menționează.
iar RedP/iod este destul de greu de obținut, cel puțin acolo unde sunt eu.

de aceea mesteacănul modificat este cel mai ușor, cel puțin pentru o primă dată, meci mic.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Nu folosiți această metodă frate, studiați am studiat literatura, aici în acest forum aveți multe sinteze care sunt sigur că sunt mai sigure și mai ușor și să se adapteze la cunoștințele dumneavoastră.
 

medosal

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 26, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
linkul nu funcționează poate fi postul deletted
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Linkul funcționează. Trebuie să utilizați Tor pentru paginile web .onion. Acest link pentru browserul clearnet.
 

medosal

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 26, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
mulțumesc pentru răspuns
 
Top