Împărtășiți-vă gândurile

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, băieți, mă interesează dacă vreunul dintre voi vă poate împărtăși gândurile sau cunoștințele cu privire la ce este mai dăunător, MDMA, 4MMC sau cocaină, de asemenea, care dintre ele este mai periculos în amestec cu alcoolul, mi se întâmplă că, dacă nu beau atunci când mă lovește, devin puțin anxios și copleșit.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Personal, cred că mdma este mai neurotoxică dintre cele trei substanțe, iar 4mmc mai puțin... în caz contrar, vă sugerez să nu amestecați alcoolul cu substanța, deoarece experiența este schimbată și periculoasă în unele cazuri
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Știu că este periculos, dar tocmai am început să beau alcool în timp ce fac MDMA sau cocaină, mă simt ca o băutură mult mai mult și este o senzație diferită, acum, dacă fac doar cocaină sau MDMA fără alcool, nu-mi place senzația este ca copleșitoare și se simte ca echilibrul alcoolului, poate fi din cauza ADHD-ului meu?
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Poate luați mai puțină substanță și vedeți dacă vă mai simțiți copleșit???

Sau ar putea fi în jos la unde / când luați aceste substanțe?.

Sunteți u afară dans sau stând într-un bar sau doar acasă?.
Mdma funcționează mult mai bine cu muzică și dans, cred eu.

În nici un caz nu aș lua Mdma doar stând într-o cameră vorbind de exemplu, cred că aș fi copleșit prea!
 
Last edited:

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
205
Points
43
Pericolele substanțelor depind de mulți factori. Dacă încercăm să reducem totul la valori egale, atunci, în opinia mea, va rezulta această imagine:
  1. Cocaina este adesea considerată cea mai periculoasă din cauza potențialului său ridicat de dependență, a efectelor cardiovasculare severe și a formării de cocaetilenă atunci când este amestecată cu alcool.
  2. 4-MMC prezintă riscuri similare cu alte stimulente, cu efecte cardiovasculare și neurotoxice notabile, dar există mai puține date disponibile în comparație cu cocaina și MDMA.
  3. MDMA prezintă riscuri, în special legate de neurotoxicitate și supraîncălzire, dar acestea sunt de obicei mai reduse în comparație cu riscurile cardiovasculare acute ale cocainei. În opinia mea, MDMA, cu o calitate adecvată și cu respectarea tuturor recomandărilor privind reducerea riscurilor, este unul dintre cele mai sigure eufostimulante.
Pericolul cu alcoolul:
  • Cocaina și alcoolul împreună sunt cele mai periculoase din cauza formării cocaetilenei, care crește foarte mult toxicitatea.
  • MDMA și alcoolul prezintă, de asemenea, riscuri semnificative, în principal datorită deshidratării severe, hipertermiei și stresului hepatic.
  • 4-MMC și alcoolul prezintă un risc substanțial din cauza solicitării cardiovasculare crescute și a potențialului de mascare a simptomelor, ceea ce duce la supraconsum.
Cea mai bună soluție este de a nu combina stimulentele cu alcoolul. Efectele neurotoxice în această combinație apar chiar și acolo unde nu sunt prezente în consumul solo. Ultima adăugare este posibil să fie utilizată ca agent de sedare la sfârșitul sesiunii, când efectele sunt în declin sau au trecut deja. Pentru o ieșire mai lină și somn, de exemplu. Dacă nu există altă cale și aduce un disconfort real sau trebuie să adormiți mai repede. Acest lucru nu înseamnă că aceasta este o abordare complet sigură. Dar a lua alcool în avans pentru a face față condițiilor stresante în cazurile cu stimulente este o abordare excesivă.

Senzația de anxietate și copleșire fără alcool în timp ce utilizați aceste substanțe poate fi gestionată prin:
  • Menținerea hidratării: Beți apă sau băuturi cu electroliți pentru a rămâne hidratat.
  • Mediul înconjurător: Asigurați-vă că vă aflați într-un mediu confortabil și sigur.
  • Gestionarea dozelor: Luați în considerare doze mai mici pentru a reduce intensitatea.
  • Sistemul de sprijin: Aveți în preajmă prieteni de încredere care vă pot ajuta dacă vă simțiți copleșit.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
La un moment dat am făcut o mulțime de pastile / Mdma și am folosit pentru a bea găleți de alcool în timp ce pe ele....
Ar fi pe moarte după aceea (luni / marți în special).
Am oprit complet alcoolul și m-aș simți mult mai bine după o petrecere.
Nu mai pot suporta alcoolul, cred că am devenit alergic la el!
 

Baphomet666

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 3, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Sună interesant, mai bine să te devalorizezi, presupun? Sau pur și simplu nu te simți atât de rău din punct de vedere fizic? Da, alcoolul îți distruge stomacul.
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Fizic nu se simt atât de dur și o coborâre mai lină (o mulțime de canabis, deși).
Ce ar putea dura 3-4 zile pentru a recupera tăiat la 1 zi fără alcool.
Aceasta este ceea ce a funcționat pentru mine.
Dar a fost nevoie de mult timp pentru a o rezolva
 
Top