Expediere ca scrisori

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Un titlu teribil, dar am câteva întrebări la care poate că oamenii pot răspunde sau oferi sfaturi generale.

Dacă cineva transporta droguri sub formă de pudră (nu iarbă), la un "nivel" relativ scăzut, nu mai mult de câteva uncii, mai puțin de 10 (veți vedea de ce), atunci cum ar putea cineva să scape cel mai bine cu asta?

Părerea mea

Pentru cele mai mici cantități, probabil o uncie sau mai puțin, un plic standard ar funcționa. Întrebările pe care le am aici sunt:

În primul rând, după părerea mea, dacă adresa de retur corespunde cu persoana reală care locuiește acolo, aceasta este cea mai sigură modalitate ca expeditorul să nu fie semnalat, iar pachetul să nu fie etichetat drept suspect. Este corect acest lucru? Cum se poate găsi o potrivire între numele și adresa unei persoane și a unui loc?

În al doilea rând, cum ar trebui ascunse drogurile sub formă de pudră? Pe de o parte, toată lumea spune să se folosească mylar, dar, pe de altă parte, acest lucru ar putea fi considerat suspect dacă o scrisoare "normală" trece sub un aparat cu raze X (pe care îl au) și nu se poate vedea prin ea. Poate că, dacă se folosește un plic, drogurile trebuie pudrate fin și plasate în ceva care să disimuleze conținutul, cum ar fi în interiorul unei felicitări electronice.

Cât de mult am exagerat? Este oare mylar calea cea bună?

Acum, tuturor ne place să ne imaginăm că suntem regi. Dar acest tip de căldură și eventuala arestare (dacă plănuiești să fii arestat, chiar dacă posibilitatea este mică, ești prost, imo) te poate închide pentru ani și ani, mai degrabă zeci de ani de viață.

Așa că mă gândeam că, pentru cineva care vrea doar să facă o sumă decentă de bani și apoi să plece rapid, poate să facă asta o dată la câțiva ani și să se ducă să trăiască într-o țară cu un cost al vieții scăzut etc., păstrarea lucrurilor sub radar este calea de urmat.

Cutiile poștale albastre nu au nevoie de niciun act de identitate, doar pui corespondența în ele și pleci. Acestea pot primi până la 10 oz greutate de pachet, nu mai mult. Există nenumărate astfel de cutii poștale, nenumărate scrisori în ele și nenumărate scrisori în sistemul poștal, astfel încât șansele de a fi prins sunt reduse.

Pentru mai puțin de 10 uncii, cineva ar putea comanda plicuri cu folie cu bule de la Amazon folosind un card preplătit, folosind numerar, și să pună pulberea în mylar, apoi să o expedieze. Pare relativ simplu și un pic mai robust decât un plic obișnuit, deci mai puține șanse de expunere la rupere.

Întrebarea este cum se cumpără timbre în mod anonim?

Idk, probabil că mă gândesc prea mult la lucruri, dar practic, pentru o distribuție la scară mai mică, ar fi suficiente scrisori și astfel de plicuri cu bule?

Vă rog să mă ghidați în unele modalități teoretice de trimitere a coletelor.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Corect.
Im nu sunt sigur, dar cred că atunci când trimiteți medicamente în plic atunci nimeni nu folosește pungi mylar.
Puteți cumpăra timbre cu bitcoin, doar google "cumpara timbre cu bitcoin" etc.
Unele forumuri vând etichete UPS/FEDEX pe care le puteți cumpăra cu crypto.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Știu că vameșii americani pot vedea prin pungi de mylar și practic prin orice, cu excepția plumbului. Au o tehnologie uimitoare. Cel mai bine este să păreți un vânzător de produse benigne și să faceți tot posibilul cu etichete, un fluturaș sau un mic catalog .... pentru a-i face să creadă că este o pungă mylar de agar-agar sau bisulfat de sodiu. Uitați-vă la tehnologia pe care o folosește TSA la aeroport și știți că și vameșii folosesc aceeași tehnologie, iar metalele diferite sunt în culori diferite pe ecran și pot vedea aproape orice prin acea cutie
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Momeala trebuie să se potrivească cu povestea pe care încercați să o spuneți
 
Top