Fumatul de dextroamfetamină ?

Can dextroamphetamine be smoked

  • Information of the Chemistry.

    Votes: 2 33.3%
  • Possible ways to achieve this.

    Votes: 4 66.7%

  • Total voters
    6

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
D-Meth se poate fuma, deci de ce dextroamfetamina nu se fumează niciodată. Sau există o modalitate de a o face fumabilă de care eu pur și simplu nu sunt conștient?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Deoarece sulfatul și fosfatul se descompun înainte de a fi transportate în aer. Aceste săruri nu se sublimează așa cum o face metanfetamina.HCl. Ca bază este mult prea caustică și ți-ar distruge plămânii. Sarea HCl este foarte higroscopică - lăsați-o pe o farfurie și câteva ore mai târziu tot ce aveți este o baltă de lichid. Cred că sarea de HCl sau sarea de acid fumaric ar putea fi vaporizate dacă sunt dizolvate în PG/VG imediat după producerea și uscarea sării.

Inhalatoarele de benzedrină administrau amfetamină prin inhalare; acest lucru se făcea cu ajutorul unui tub metalic care conținea bumbac și praf de sulfat de amfetamină foarte foarte fin; capetele tubului erau deșurubate și se inhala puternic prin el, ceea ce furniza aproximativ 10 mg direct în plămâni, unde lucra ca bronhodilatator. Muzicienii de jazz și-au dat repede seama că trebuie să scoată bușonul de bumbac din tub și să îl pună în cafea, ceea ce a dus la administrarea întregii cantități de 50 mg, iar bronhodilatația și activarea generală prin administrare orală au durat toată noaptea.


Plecând de la acest lucru, fumatul (inhalarea) nu are niciun avantaj aș spune eu.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Sunt întru totul de acord cu privire la lipsa de avantaje a acestei forme de administrare, deoarece consumul unei mâini pline de comprimate este aproape sigur mai puțin dăunător decât inhalarea de fum. Și, după cum ați subliniat, efectele administrării orale durează mult mai mult decât inhalarea chestiei, acest lucru este complet logic. La fel cum cocaina sub formă de HCl insuflată va dura 90 de minute bune, în comparație cu cocaina liberă care durează 5 minute. Dar diferența dintre aceste două căi de administrare este efectul obținut, da, o linie grasă de cocaină este bună, dar o lingere masivă de bază liberă este mult mai intensă.

Ideea de vape cu sare HCl este interesantă, dar sună ca o durere masivă în fund că s-ar putea să trebuiască să încerc încă afară. Mi-a răspuns la întrebare, deși într-un răspuns rapid, dar, ca un copil, răspunsurile duc la mai multe întrebări!

Poate dexamfetamina să fie prelucrată în continuare pentru a face un nou anolog, sunt în al doilea an al unei diplome de chimie și m-am jucat cu cabinetul meu de medicamente haha.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Amfetamina ar putea fi oxidată în N-hidroxi-amfetamină, care ar trebui să fie de două ori mai puternică. Propria mea cercetare confirmă o activitate mai mare și se pare că este mult mai puțin vasoconstrictivă, mai puțin încărcată pe pompă și fără viteză dick. De asemenea, nu este ilegală.

Sună prea bine pentru a fi adevărat? Ei bine, există unele probleme, în principal faptul că N-hidroxi-amfetamina este foarte instabilă și se oxidează înapoi la oximă în prezența apei, cu un ph prea ridicat și cu un ph prea scăzut și cu anumiți solvenți obișnuiți, iar în prezența urmelor de metale de tranziție se descompune pur și simplu.
Compusul metilen-dioxi înrudit, N-hidroxi-MDA, este însă destul de stabil. Și interzis.
Am reușit odată să produc N-hidroxi-amfetamină, care conține încă o cantitate bună de Amph normal (judecând după TLC) și îmi place foarte mult. Următoarea mea încercare de a produce mai mult nu m-a dus nicăieri, în ciuda faptului că am folosit aceeași metodă, dar la scară mai mare. Dezastru total. Nu știu de ce. Voi încerca în continuare o abordare diferită, dar pot spune cu siguranță că nu va fi următorul hit de pe piață, deoarece chestia asta este la fel de instabilă și mai nevrotică decât o prietenă rusoaică, se detronează chiar și sub formă de sare HCl în câteva zile dacă nu este păstrată la frigider, mai bine congelată.

Sau pur și simplu aminați reductiv amfetamina pentru a obține metamfetamină. Ceea ce ar putea fi făcut mai ușor prin alte metode, dar tu ai cerut-o.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
În prezent lucrez la o oxidare a acidului piperic, Chem Player a pus un videoclip bun al unei tehnici pe YouTube, dar randamentele sunt scăzute în cel mai bun caz. Așadar, analizez metoda de generare a ozonului cu oxigen care alimentează generatorul. Cu rezultatele evidente fiind piperonal, este o chimie bine mirositoare, de la miros de piper, la gumă de mestecat, la cireșe maraschino.
Sursa mea de D-Amph este prescrisă și am o grămadă de rahat cu care să lucrez, încercând oxidarea pare distractiv, chiar dacă este la fel de dificil ca oxidarea pe care o fac în prezent, sunt interesat de mecanismul oxidativ utilizat aici și dacă există mai multe metode pentru a realiza acest lucru?

Apoi N-hidroxi-MDA, acest lucru este interesant deoarece MDA este pasul dinaintea MDMA sau visez aici.

Aminarea reductivă la D-Meth pare distractivă, este același lucru cu reducerea amidelor la amine folosind LAh? sau o alchilare reductivă cu o borohidridă. Cunoștințele mele de chimie sunt în curs de dezvoltare, dar încă învăț, astfel încât cunoștințele mele nu sunt foarte extinse. Am reușit să urmez tehnica mesc de pe acest site pentru sinteza mea folosind materialul de plecare 3,4,5TMBH redus în final în THF cu LAh.
Domnule, aveți atenția mea!
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
wizzology pdf

faceți clic pe aceasta care este o carte bună despre wizz ice etc
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Este absolut posibil. Uscați-vă NP, Gaz și filtrați rapid în vid, trageți aspirația chiar înainte ca tot solventul să fie aspirat, colectați rapid Amp Hcl, puneți în dispozitivul de fumat sau în flaconul de sticlă sigilat. Când fumați, continuați să evaporați mica cantitate de solvent/pudră până când se topește. Fumează la fel ca MAmp. Odată ce a fost topit o dată și se reXtalizează, nu mai este hidroscopic.
 
Last edited:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
Nu poți fuma amfetamină, din câte știu eu și din câte am încercat. Dar poți fuma metamfetamină.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Este posibil și destul de ușor
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Pare a fi legit, am de gând să testeze este, doar încercarea de a găsi cel mai bun mod de a extrage sulfatul din filele mele. Mă gândesc, pentru că trec de la sulfat la HCl, că pot trece direct la bază. Să extrag ceva nepolar, apoi să fac bule de HCl prin el. Trebuie să mă uit mai întâi la lianți, în orice caz voi afla
 
Top