SnB Woes...Sunt într-un impas și am nevoie de ajutor

Rollin88

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Am exact același rezultat la toate încercările mele de sinteză a metamfetaminei într-o singură oală, urmând procedura găsită AICI.

Totul pare să meargă bine, dar când îmi gazez non-polarul, acesta tulbură soluția în momentul în care tubul meu intră în balon. Precipitatul nu este deloc cristalin, mai degrabă este o substanță ceroasă albă care după filtrare și răzuire de pe hârtia de filtru miroase a PSE când este arsă (nu afumată....). Trebuie să știu de unde provine această ceară.

Pentru a-mi purifica și concentra PSE, am folosit metoda schimbului de ioni cu margele de dedurizare a apei cu aciditate ridicată, care înlocuiesc cationii, de la DOW chemical. PSE produsă arată fantastic, cristale albe, ca niște ace, dar tinde să se lipească puțin de ea însăși (adică, dacă aș arunca 3 g într-o pâlnie, s-ar lipi puțin de ea însăși și ar putea avea nevoie de o mică împingere cu o tijă de sticlă pentru a trece prin tulpina pâlniei). Primul meu gând a fost că metoda perlelor de dedurizare a apei cu schimb de cationi este compromisă și că au adăugat un "gak" ionic la amestec, care este eluat din perle împreună cu PSE. Deoarece substanța ceroasă este albă și a fost distribuită uniform printre cristalele de PSE, aceasta a trecut neobservată și distruge reacția de reducere. Acestea fiind spuse, atunci când gazez la sfârșitul procedurii mele de purificare a PSE, nu obțin deloc ceară vizibilă. Ar putea fi acolo, dar cel puțin gazez o amină cristalină împreună cu ea. După ce reacția SnB eșuează, de ce PSE nu elimină gaze în același mod ca în timpul purificării? În schimb, tot ce obțin este ceară, fără niciun fel de cristale după încercarea mea de SnB. Am încercat să folosesc hexan/eter și napatha ca NP, exact același rezultat.

Are cineva vreo sugestie pentru a elimina această ceară din PSE în condițiile în care toate celelalte au fost deja eliminate? Metoda schimbului de ioni elimină totul în afară de asta, cred. Am efectuat câteva teste pe PSE pe care îl credeam pur și durează mult prea mult să se dizolve în IPA, astfel încât cristalele trebuie să fie acoperite cu ceva.
 

Nasty19659669

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Rollin88,
Cred că problema ta este pse în sine combinată cu nevoia de gaz HCL uscat. Tabletele de 24 de ore au povidonă în ele care vă va fura bunătățile! Trebuie să fie distilat cu abur înainte de reacție. De asemenea, dacă nu faceți bule de HCL din RV prin altă oprire prin mai mult SA, acesta va fi umed când gazul ajunge acolo. Poof...no Bueno. Goodies sunt foarte sensibile la H20. Încercați. Vedeți ce se întâmplă!
 

YoSpumoni

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
Atunci când solicităm ajutor pentru a determina o soluție pentru a gakk din pastile într-un produs de reacție, trebuie să cunoaștem numele de marcă, doza și durata de acțiune enumerate de producătorul de pastile. Aceasta este cel puțin o informație necesară. Vă rugăm să enumerați toate ingredientele inactive din pachetul pe care l-ați obținut, astfel încât să putem înțelege mai bine cu ce lucrați. Fără aceste informații, tot ceea ce vă poate oferi cineva ca sfat se va baza doar pe presupuneri și speculații, nu pe fapte reale.
 
Top